При президентстві Петра Порошенка модель взаємовідносин держави, громадянського суспільства та іноземних партнерів багато в чому залишилася тією ж, що і при Вікторі Януковичі.

Таку думку висловив народний депутат від "Блоку Петра Порошенко" Мустафа Найєм, передає Корупція Інфо.

"Якщо можна в Адміністрації Президента зустрічатися з олігархами, проти яких ти спочатку даєш вказівка порушувати кримінальні справи, а потім цими справами лякаєш, то чому теж саме не може робити місцевий прокурор? Якщо дозволено там домовлятися з злочинцями, чому на це не мають права мери і губернатори? Звичайно, як у Президента є право на такі зустрічі і розмови, але треба розуміти, що далі система копіює цю поведінку і ці стандарти, і потім у людей виникає легкий дисонанс між тим, що звучить з вуст Президента з трибуни, і тим, які правила він задає в реальності", – говорить політик.

Крім того, як вважає Мустафа Найєм, під час свого перебування у владі Петро Порошенко припустився великої помилки в офшорному скандал, фігурантом якого він став.

"Я вважаю, що реакція на офшорний скандал була однією з найбільших помилок Петра Порошенка як політика і Президента, – стверджує він. – Замість демонстративної відкритості команда почала якось метушливо і метушливо виправдовуватися, і це виглядало дуже непереконливо. Мені здається, він банально злякався".