MVF

МВФ наполягає на завершенні переговорів про реструктуризацію частини зовнішньої заборгованості України не пізніше червня, коли місія проведе першу оцінку виконання програми співпраці.

Про це йдеться в коментарі заступника директора-розпорядника МВФ Девіда Ліптона, передає Корупція.Інфо

"Дуже важливо, щоб Україна і її кредитори досягли угоди до нашого перегляду програми в червні. Ми хотіли б такого результату і сподіваємося на нього", – сказано в коментарі.

Ліптон наголосив, що переговори з кредиторами є вкрай важливими для України, і вони повинні пройти з дотриманням основних критеріїв, визначених, зокрема, експертами МВФ.

"Ми вивели три критерії, які необхідні, з нашої точки зору, для проведення боргових операцій. Вони стосуються обсягу операції, її впливу на обслуговування боргу та впливу на показник співвідношення величини держборгу до ВВП, – зазначив Ліптон. – Важливо, щоб Україна і її кредитори досягли компромісу у відповідності з цими трьома критеріями".

Ліптон наголосив, що домовленість про реструктуризацію боргу стане одним з головних показників для оціночної місії, яка розпочне свою роботу в Києві імовірно 15 червня.

"Це буде важливим фактором. Таким же, як і запевнення уряду України в тому, що реформи в Україні будуть успішними, а фінансування країни – безпечним", – сказав він.

Раніше глава Мінфіну Наталія Яресько заявила що Україна може не отримати другий транш МВФ, якщо не досягне угоди з кредиторами про реструктуризацію держборгу до початку чергового перегляду програми МВФ – до кінця травня.

10 квітня Кабмін схвалив перелік зовнішніх боргів, які планується реструктуризувати.

У свою чергу, заступник міністра фінансів РФ Сергій Сторчак заявив, що Росія не отримувала від України запиту про офіційну реструктуризації боргу. При цьому, за його словами, Росія залишається власником українських боргових зобов'язань на суму 3 мільярди доларів