Перед виділенням наступного траншу Міжнародний валютний фонд очікує реформи судової системи, втім невдовзі можливий перегляд програми співпраці.


Наступний, уже третій за ліком, транш від МВФ надійде до України у грудні 2014-го. Про це стало відомо під час зустрічі представників Міністерства юстиції із делегацією МВФ. 
У Мін’юсті також пояснили, чому представники Фонду зустрічалися саме із ними: “Експертів МВФ цього разу більше цікавили реформи судової системи перед наступним переглядом траншу, який буде наданий Україні у грудні 2014 року”. На думку МВФ, нинішня система фінансування судової системи в Україні перебуває у стані стресу і першим кроком її реформування має стати вироблення стратегії.
Попередній транш від МВФ Україна отримала ще на початку вересня. Левова частка тієї суми пішла на підтримку державного бюджету. А от перед виділенням наступного можливий перегляд програми спів­праці – сторони не врахували економічних втрат від війни із Росією. 
“Програма МВФ сама по собі гарна, дуже важлива для повної стабілізації української економіки. Але також треба мати на увазі, що розвиток подій навколо Донецька і Луганська не брався до уваги в той час, коли програма розроблялася та затверджувалася”, – заявив нещодавно міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Якщо сторони таки домовляться про перегляд, то це стане підсумком наступної місії МВФ до України. Конкретної дати візиту експертів Фонду поки не називають, хоча відомо, що ті приїдуть не раніше листопада. Цілком ймовірно, що МВФ таки погодиться на перегляд програми. На це вказує й нещодавня заява глави Фонду Крістін Лагард. 
У четвер вона заявила, що світова економіка значно уповільнила ріст, що важко було уявити ще півроку назад. Серед причин такої ситуації глава МВФ назвала й ситуацію на сході України.

 

Джерело: Львівська пошта