Міністр соціальної політики України Андрій Рева допускає відмову Кабміну від підвищення ціни на газ з 1 жовтня 2018 року у відсутності домовленості з МВФ.

"Постанова про спецоб`язках (вона вже кілька разів продовжувалася) – якщо не буде досягнута домовленість про нову ціну на газ, не буде це погоджено з міжнародними партнерами – існує ймовірність, що дія цієї постанови буде продовжена й далі. Ми не виключаємо жодних варіантів в цьому питанні", – сказав він, відповідаючи на питання журналістів в середу, 26 вересня.

Переговори тривають. Нова інформація, поки що відсутня.

23 серпня, прем'єр-міністр заявив, що Україна визнає свої зобов'язання в підвищенні цін на газ.З липня 2017 року Україна знаходиться в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання. Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може скласти від 30 до 60%, в зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Останній транш в сумі $ 1 млрд Україна отримала від МВФ в квітні 2017 року. З тих пір грошей Києву не виділяли, через невиконання кредитних умов. Головним було створення Антикорупційного суду, ще одним – підвищення ціни газу для населення до рівня імпортного паритету – ціни, за якою країна купує газ на зовнішніх ринках і по якій вже сьогодні паливо оплачують комерційні споживачі.

Без підвищення тарифу на газ Україна ризикує не отримати черговий кредитний транш МВФ. А це може призвести до загроз фінансової стабільності, нестачі валюти та уповільнення економічного зростання.