31 березня – перший тур виборів Президента України.

Якщо ви стали свідком порушення – телефонуйте нам на +38 (067) 658 77 98 або пишіть на пошту [email protected]

Звертаємо увагу виборців, що бюлетень, який вам видають на дільниці, має бути цілим, без пошкоджень, відірваних шматочків, оскільки під час підрахунку голосів його можуть визнати недійсним. Видали порваний бюлетень — вимагайте його замінити.
МВС повідомило про перші заяви про порушення на виборах:

10.01
Полтава, 262 дільниця. Люди з інвалідністю не можуть без сторонньої допомоги потрапити ні на територію школи, де знаходиться дільниця, ні в саме приміщення.

09.57
Поліція відрапортувала, що на Прикарпатті всі дільниці відкрились вчасно і порушень не зафіксовано.

09.54
Голова №40 дільниці в Києві представнику ЧЕСНО сказала, що вона представляє двох кандидатів. На уточнююче запитання, як таке можливо, вона спершу сказала, що представляє Юлію Тимошенко, але згодом поправила, що від Олександра Соловйова. Нагадаємо, раніше ЧЕСНО опублікував дослідження про технічних кандидатів, в якому Соловйов є "техніком" Тимошенко.

Спостерігачі на дільницях у Голосіївському районі Києва кажуть, що єдина проблема наразі на дільницях – декілька людей поскаржилось, що не можуть знайти себе у списках. За словами виборців, на попередніх виборах вони голосували на цих дільниця, а тепер їх у списках немає. Спостерігачі фіксують скарги.

09.52
Комунікаційниця ЧЕСНО Юлія Решітько проголосувала і закликає інших виборців приходити на дільниці.

09.49
Гостомель. Із військового містечка прийшли голосувати строєм)

09.46
Аналітик ЧЕСНО зафіксував агітацію у день виборів у Львові. 

09.40
Українці у Варшаві спішать проголосувати – ось такі черги до дільниць.
 
09.24
У Полтаві на виборах – черги із самого ранку. Це – дільниця 531256, тут зареєстровано 2040 виборців, місця обмаль – члени комісії сидять по двоє за одним столом.

09.12
Мер Києва Віталій Кличко приїхав на виборчу дільницю на велосипеді.

08.58
Очільнику харківського осередку ГО "Традиція і порядок" Семену Сосі вдалося зайти на дільницю раніше 8 ранку. Якщо ви стали свідком порушення на виборах – знімайте фото та відео, надсилайте нам на пошту [email protected] або у Facebook.

08.49
А на дільниці 631169 у Харкові 25 відсотків явки ще у першу годину голосування 🙂

Із 20 зреєстрованих виборців 5 уже проголосували. Це – спеціальна дільниця у пологовому будинку.

08.41
Дільниця у Київському національному економічному університеті. Черг станом на 8:20 нема. Студенти, видно, ще сплять. Координаторка руху ЧЕСНО Віта Думанська, яка проглосувала на цій дільниці, закликає всіх йти й скористатися своїм правом вибрати Президента.

На цій дільниці, до слова, журналістам руху ЧЕСНО казали, що знімати заборонено. Ми саме фіксували, чи дотримано алфавітний принцип у розміщенні програм. Тут з цим проблем не було.

8.29
Фотозвіт із дільниці 531257 у Полтаві. Дільниця відкрилася вчасно, з самого ранку вже є виборці, поки що без черг. Рух ЧЕСНО закликає усіх виборців прийти проголосувати сьогодні і долучатися до флешмобу #япроголосував у соціальних мережах.

8.22
Аналітик ЧЕСНО у Харкові зафіксував приховану агітацію у день виборів – борд зі стилістикою політичної реклами Петра Порошенка. Уся агітація у день тиші та день голосування заборонена законом.

8.06  
У селищі Коцюбинському (Київщина) виборча комісія відкрилася вчасно. Люди з самого ранку стоять у черзі, щоб проголосувати. Журналістка ЧЕСНО звернула увагу те, що інформація про кандидатів розміщена не в алфавітному порядку, як того вимагає закон. 

Раніше Рух ЧЕСНО розповідав про нерівні умови агітації у Коцюбинському: у будинку культури тут зберігали агітаційний намет БПП. Також у приміщенні Коцюбинської ради мешканці селища помітили газету "#КомандаПорошенка".  У партії від видання відхрестилися. 

08.01
На одній із дільниць у Дніпропетровській області бюлетені напереодні зберігали у кастрюлі.

Відповідні фото поширив депутат Криворізької міськради Микола Колесник.


8.00 
Доброго ранку! Звіряємо годинники: зараз 8.00, а отже в Україні починають свою роботу виборчі комісії.

Сьогодні українці у першому турі обирають Президента країни. Зареєстрованих кандидатів на цей пост – 39. Орієнтовна кількість виборців – 29, 9 мільйонів.

Рух ЧЕСНО слідкуватиме за ходом виборів у режимі онлайн-марафону.