МВС виступили з ініціативою розширити повноваження нової поліції, щоб зробити їхню роботу безпечнішою та ефективнішою, передає Корупція.Інфо.

З початку року поліцейські склали понад 65 тисяч протоколів про насильство в сім'ї. Найчастіше це наслідок дії алкоголю та наркотиків. Зараз порушника можуть затримати не більше, ніж на три години – до рішення суду. У МВС пропонують збільшити цей термін до 24 годин.

Тому МВС запропонувало збільшити повноваження для "копів". Замість пред'явити посвідчення полісмену, наприклад, водіям пропонують передати його служителю закону. А водій та пасажири мають залишатися всередині авто. Для власної безпеки та безпеки правоохоронців.

За втечу з місця ДТП водіям замість штрафу світитиме позбавлення прав. Чіткіше у законодавстві пропишуть і те, коли автомобіль можна евакуйовувати на штрафмайданчик.

Окрім цього, у МВС хочуть запровадити принцип безперервності роботи поліцейського. Тобто правоохоронець, по суті, виконуватиме обов’язки завжди, навіть у неробочий час. Це лише частина норм, які зараз проходять обговорення із громадськістю.

До пропозицій МВС експерти в цілому поставились позитивно. Їх ще обговорять детальніше та випишуть всі необхідні норми.