Новообраний прем’єр-міністр України Олексій Гончарук виголосив свою першу промову на цій посаді. До українців новий прем’єр звернувся під час першого засідання Верховної Ради IX скликання.

За кандидатуру Гончарука проголосували 290 нардепів, досі він був заступником глави Офісу Президента з питань економічного розвитку та продовження реформ.

Новопризначений прем’єр згадав про часи Майдану і наголосив – “тоді було страшно, зараз – ні”.

Зараз у цій країні не страшно – тій, яку ми маємо після майдану. Уже доконаний факт, що в Україні до влади прийшло нове покоління. Ви – наймолодший склад Верховної Ради за всю історію,– звернувся він до нардепів.

При цьому Гончарук зазначив, що цьому уряду буде дуже непросто через низку проблем, які дістались у спадок. Серед них – “борги, вщент розбита інфраструктура та комунальне господарство, яке у жахливому стані”.

“У цьому уряді красти не будуть”

Новий прем’єр-міністр зазначив, що при усіх цих обставинах в Україні досі процвітає корупція – “і цьому потрібно покласти край”.

“У новому уряді красти не будуть. Перед цим новим урядом стоїть найважливіше завдання – економічне зростання. Нам потрібно зростати не по 2-3%, а мінімум – по 5-7%. Мінімум”, – наголосив Гончарук.

Політика кредитування та співпраця з МВФ

На шляху до економічного зростання першим завданням він бачить зростання кількості робочих місць. Для його втілення Гончарук пропонує наступні кроки:

Дешеві ресурси;
Дешеве кредитування;
Постійний діалог із НБУ для зниження кредитних ставок.
Гончарук наголосив, що “дуже важливо змінити ставлення до України у світі”.

“Наш кредитний рейтинг говорить сам за себе. Усі ці спекулятивні назви – вони ображають, але це результат нашої з вами спільної роботи в останні десятиліття. Це потрібно змінити”, – зазначив він.

Основою для змін новий прем’єр називає співпрацю із міжнародними партнерами та кредиторами.

За декілька тижнів в Україні буде місія МВФ, з якою ми будемо вести переговори щодо нової 3-4-річної програми з співпраці з Україною,– пояснив політик.

Енергоринки та інфраструктура із пріоритетною конкуренцією

“Дуже довго в країні велика кількість людей вважали, що Україну як державу можна використовувати для створення для себе конкурентних переваг. Ми це припинимо”, – сказав Гончарук.

Він наголосив, що енергоринки та інфраструктура – “сфери, у який конкуренція має бути забезпечена пріоритетно”. За словами Гончарука, Україна буде прагнути до інтеграції з європейським енергетичним ринком.

Ми знаємо, що за планом це має відбутися у 23 році. Це дуже довго. Будемо робити все для того, щоб як мінімум – не відсунути, а як максимум – наблизити цю дату,– сказав прем’єр. Гончарук наголосив, що завдяки цьому “люди отримуватимуть у платіжках менші цифри”.

Корупція, контрабанда, прожитковий мінімум

Серед пріоритетних завдань нового уряду Гончарук назвав і очищення податкової від корупції та боротьбу із контрабандою.