Президент Володимир Зеленський своїм відеозверненням і пропозицією російському лідерові Володимиру Путіну зустрітися на Донбасі вибрав дуже слушний час – він попередив Росію, що Україна готова до війни, але прагне миру через переговори.

Про це написав у Facebook політолог Володимир Фесенко.

Він вважає це послання – як до українців, так і до Росії – дуже своєчасним напередодні звернення Путіна до Федеральних зборів.

“Тут момент був обраний дуже точно. Сьогодні російський президент виступає із щорічним посланням до Федеральних зборів. У Росії, у нас, та й у всьому світі обговорюється сценарій звернення російського президента до Ради Федерації РФ за згодою на використання російських військ на закордонній території. Схожа ситуація вже була в березні 2014 року. Тому російське керівництво треба було попередити: ми готові до бою, повторення подій лютого-березня 2014 року не буде”, – пише Фесенко.

Причому експерт вважає дуже сильним ходом пропозицію переговорів у зоні конфлікту, але може виникнути проблема з місцем зустрічі – Москва явно захоче тільки на окупованій території.

“Це публічний виклик Путіну. На нього доведеться відповідати. Подивимося, як це зробить Путін. Але якщо раптом російська сторона погодиться саме на зустріч в зоні конфлікту (у чому я дуже сильно сумніваюся), треба бути готовими і до провокацій з їхнього боку. Найбільш очевидна провокація, яка можлива, – це пропозиція зустрітися в ОРДЛО. Для нас це неприйнятно з найрізноманітніших причин. Найоптимальніше місце для такої зустрічі – нейтральна смуга, наприклад міст у Станиці Луганській”, – підкреслив політолог.

Нагадаємо, що у своєму зверненні, опублікованому 20 квітня, Зеленський запропонував Путіну зустрітися “в будь-якій точці Донбасу, де йде війна”. Пропозиція українського президента пролунала напередодні виступу Путіна з посланням до Федеральних зборів РФ.

До слова, речник президента Росії Дмитро Пєсков відреагував на пропозицію українського лідера Володимира Зеленського щодо зустрічі політиків на Донбасі. Він заявив, що Володимир Путін знає про таку ініціативу.

Прессекретар заявив, що для такої зустрічі мають бути певні передумови. Втім він не вказав, які саме.

“Путіну доповіли про ідею Зеленського щодо зустрічі на Донбасі, але немає впевненості, чи ознайомився він з нею, через підготовку до послання і робочих зустрічей”,– заявив Пєсков.

Він додав, що офіційних запитів щодо зустрічі з Путіним Зеленський не надавав.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.