Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг застеріг президента Росії Володимира Путіна і президента Білорусі Олександра Лукашенка від дестабілізації на східному фланзі Північноатлантичного альянсу. Йдеться про потенційні загрози Литві, Латвії та Польщі, які межують з Білоруссю.
Про це він заявив в інтерв’ю газеті Welt.
“Ми пильні і дуже уважно стежимо за тим, що відбувається в Білорусі. В надзвичайній ситуації ми, звичайно, готові захистити будь-якого союзника від будь-якого виду загроз, що виходять з Мінська і Москви”, – сказав Столтенберг.
За його словами, чинна угода про партнерство НАТО з Білоруссю недавно була значно скорочена і буде переглядатися далі, так як республіка стає “все більш і більш залежною” від РФ.
“Союзники серйозно стурбовані більш тісною співпрацею між Москвою і Мінськом в останні місяці. Раніше Росія масово порушувала територіальну цілісність таких держав як Україна, Грузія і Молдова”.
Також генсек НАТО заявив, що альянс дотримується двостороннього підходу у відносинах з Російською Федерацією.
“Особливо у важкі часи, ми повинні постійно говорити з нашим сусідом, Росією, про контроль над озброєннями та іншими військовими і політичними проблемами. Якщо ми не будемо розмовляти один з одним, ми не зможемо ні врегулювати наші суперечки, ні поліпшити взаєморозуміння”, – додав Столтенберг.
Крім цього генсек НАТО назвав “серйозним викликом” політичне і військове співробітництво Росії і Китаю. Глава альянсу очікує, що обидві країни будуть все частіше координувати свої рішення в таких міжнародних організаціях, як ООН.
“Крім того, обидві країни проводять маневри разом, вони виконують спільні далекомагістральні польоти на військових літаках і морські операції, а також інтенсивно обмінюються досвідом роботи з системами зброї і контролем інтернету”, – заявив Столтенберг.
Нагадаємо, раніше генсек НАТО заявив про необхідність поліпшення відносин альянсу з Росією.
Тим часом президент Білорусі Олександр Лукашенко допустив перекидання на територію республіки російських військ в разі “активізації в НАТО”.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.