Українська влада не має наміру залишати без відповіді спроби Медведчука взяти участь у процесі обміну полоненим в обхід офіційних домовленостей, заявив глава ОП Андрій Єрмак в інтерв’ю журналу НВ.

Він прокоментував спроби Росії знову повернути Медведчука до переговорного процесу та відповів на закиди в мовчазній реакції Офісу президента.

«Ми не мовчимо, — запевнив Єрмак. — Зробив офіційну заяву і Леонід Кравчук, який очолює українську делегацію у ТКГ, зробило заяву МЗС. Влада дала оцінку спробам проводити трек обміну не через офіційні джерела. Я говорив про це в Берліні, коли в процесі дискусії вперше постало це питання. Наша позиція однозначна».

Окремо Єрмак прокоментував посилення проросійської риторики на телеканалах, які пов’язують з Віктором Медведчуком та Євгеном Мураєвим.

«Безумовно, ми це помічаємо, — переконує Єрмак. — Але президент на самому початку каденції сказав, що ми не втручаємося у роботу правоохоронних органів».

Єрмак підкреслив, що «для цього є відповідні органи, СБУ, які мають на ці речі реагувати».

«Ми завжди однозначно — й у виступах президента, й у заявах — говоримо, що це фейкова інформація. Саме тому президент ініціював із нашими партнерами, насамперед зі США, створення, бажано на території України, центру протидії брехливій інформації», — додав Єрмак.

Окрім цього голова ОП зазначив, що «для президента не важливі прізвища» і Зеленський досить відкрито озвучує критику на адресу проросійських сил.

«Наведу безліч прикладів, коли у виступах президент звертає увагу на проросійську риторику, говорить про тих, хто озвучує це», — відповів Єрмак на запитання про те, чому у відеозверненнях Зеленського частіше звучать натяки на Петра Порошенка, але не Віктора Медведчука