Президент Білорусі Олександр Лукашенко прямо заявив, що не має наміру переносити або скасовувати парад 9 травня в Мінську, навіть з огляду на поширення коронавірусу в країні.

Про це повідомляє білоруське видання Белта.

Як заявив Лукашенко, свято 9 травня має “глибоке ідеологічне і емоційне значення”.

“Повинен сказати, що ми не можемо скасувати парад. Просто не можемо. Я довго над цим думав. Звичайно, це емоційна, глибоко ідеологічна річ. Треба пам’ятати, що ті люди [учасники війни] вмирали, може бути, і від вірусів, інших хвороб. Але вони це не відчували часом і про це не думали. і вмирали вони заради нас, як би це пафосно не звучало. і подумайте, що скажуть люди. Може, не відразу, через день, через два після цього, – скажуть, що злякалися “, – описав свою позицію Лукашенко.При цьому Лукашенко попередив організаторів, що “нікого тягти на цей захід не треба”, оскільки і так є “тисячі і тисячі” бажаючих його відвідати, зокрема, ветерани Другої світової.

“Мене дуже хвилює, що люди не схвалять, якщо ми, злякавшись, розбредемося по норах. І взагалі, Білорусь – це живий пам’ятник тієї війни. І я думаю, що в цей день тут могли б бути присутніми представники всіх держав”, – висловився білоруський лідер.

Він також зазначив, що на парад хочуть приїхати депутати і сенатори з РФ і Білорусь готова забезпечити їх перельотом.

Лукашенко вважає, що парад – це не найнебезпечніший з точки зору епідеміологів і вірусологів захід “тому що він буде організований як годиться”.