Парламентська фракція “Слуга народу” розглядає можливість скасування пільг і соціальних виплат учасникам бойових дій, які служили за контрактом.

 Про це заявила голова комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, народний депутат фракції “Слуга народу” Галина Третьякова.

“Ми за аудит держави в цілому, зокрема пільг і соціальних виплат, які зараз надають військовослужбовцям. Слід переглянути і перелік пільговиків. Якщо це був контракт, і людина свідомо йшла на отримання високого грошового забезпечення, продавала свою найману силу для того, щоб захищати країну, – це був її вибір, і тільки так “, – заявила Третьякова в інтерв’ю виданню АрміяInform.

За її словами, необхідно відмовитися від радянських підходів, коли блага розписували на папері і не надавали де-факто в повному обсязі.

“Роздаючи пільги без обмежень, ми тиснемо податками на тих, хто зараз працює, тим самим стримуючи економічний розвиток держави. Інтереси суспільства з економічного розвитку повинні переважати. Ми не хочемо жити весь час в епосі тотальної бідності і не рости”, – зазначила депутат.

Вона підкреслила, що в держскарбниці “небагато коштів”.

“Зрозумійте, ми не захистимо всіх. Людина свідомо йде на військову службу не для того, наприклад, щоб отримати житло. Повинні змінити конструкт. Те, що є зараз, – радянське, яке треба змінити на європейське цивілізоване. Повторюю: захищати потрібно тільки тих , хто щось втратив на війні “, – підкреслила Третьякова.