Український режисер, колишній в’язень Кремля Олег Сенцов заявив, що бачить шлях встановлення миру на Донбасі через поразку. Він підкреслив, що його позиція відрізняється від уявлень президента України Володимира Зеленського.

Такі висловлювання прозвучали в інтерв’ю Мирославі Гонгадзе (“Голос Америки”) під час його перебування у США. “На мою думку, ми не можемо вести переговори з Путіним. Для нас єдиний шлях досягнення миру на Донбасі – це поразка. Ми повинні здатися і після цього мир на Донбасі настане. Але це буде мир підкореної держави”, – сказав Сенцов.

На питання, щоб він хотів сказати Зеленському перед його наступною зустріччю з Путіним, режисер відповів так:

“Він – доросла людина, керівник нашої країни, знає що робити, нехай робить. Я не даю порад. У нього є радники, у нього є своя голова на плечах. Він розуміє як повинно бути. Я маю свою власну думку, вона в деяких речах не збігається з думкою нашого президента”.

До слова, раніше Сенцов заявив, що не збирається в чомусь виправдовуватися перед критиками, що звинувачують його нібито в “продажності олігархам” і поході в політику.

“Я вважаю, що не треба виправдовуватися, коли вважаєш себе правим. Я ніколи цього не робив та не збираюсь цим займатися. І коли інформаційні смітники намагаються кидати у тебе брудом та кричати, що ти продався Ахметову/Пінчуку/Соросу/Путіну/масонам та мормонам – це говорить лише про те, що ти на правильному шляху і комусь почав заважати. Я не збираюсь йти у політику чи створювати якусь там партію.

Я буду робити те, що роблю на користь Україні, та говорити те, що думаю. На моїй улюбленій футболці є такий напис: «BORN FREE» (народжений вільним). Саме таким я намагаюсь залишатися й нікому не вдасться мене, ані купити, ані залякати, – написав він у «Фейсбуці».

Що цікаво, раніше журналіст Айдер Муждабаєв просив Сенцова публічно спростувати чутки та звинувачення у зв’язках із бізнесменом Віктором Пінчуком.

“Дорогий Олег Сенцов! Щойно прочитав в ФБ черговий пост, в якому тебе імовірно пов’язують з олігархом-колаборантом Пінчуком, а також чув про це приватні розмови, і я подумав, що тут обов’язково треба розставити крапки. Не мені і не тобі це потрібно, а всім, хто небайдужий до цієї країни. Хто воював і боровся за твою свободу зокрема і за Україну всі ці роки. Пишуть, що ніби як Пінчук допомагає тобі (або собі?) будувати нову політичну кар’єру, для чого возить тебе в різні країни і на різні форуми за свій рахунок.

“Щоб не розводити пліток і покласти край теоріям змови, необхідно мати відповідь. Правда це чи, як я припускаю, неправда? , – пише журналіст.