З початку оголошення ультиматуму Штабом Блокади російським найманцям та їх олігархічним приплічникам з рядів української влади пройшло майже пів року. За цей період ветерани, патріоти, волонтери, доброчесні журналісти, яких виявилось, нажаль, не багато, діючі бійці АТО, депутати, що підтримують Блокаду, чималими зусиллями добились значних змін в країні

Популярне: “Я буду діяти разом з Росією” – шокуюча заява Трампа. Такого не очікував НІХТО!

 

На початку дій Штабом Блокади було висунуто дві найголовніші, всім відомі, вимоги: це звільнення військовополонених із застінків російських тюрем та териростичних формувать на окупованих територіях Донбасу; негайного прийняття закону про окуповані території. Однак, на шляху діяльності Штабу піднялись й інші дуже важиві проблеми.

Владні чинуші та провладні щури з кабінетів та телеекранів брехали українцям, ніби Блокада нашкодить країні, що без вугілля Україна замерзне, що шахтарі з окупованих територій, лишившись без роботи, масово поповнять лави армії терористів, що зупиняться ТЕС, мирне населення “ДНР/ЛНР” ледь не помре з голоду, що еконрміка України рухне, а російські найманці почнуть новий озброєний наступ.

Натомість, Блокада добилась великих результатів. По-перше, Україна не тільки обійшлась цієї зими без вугілля з окупованих територій і Росії, а й заставила владу ворушитись в напрямку енергетичної незалежності: деякі ТЕС почали переобладнювати для роботи на інших марках вугілля, яке добувається на територіях підконтрольних Україні. По-друге, рух Блокади відкрив українцям очі на шахрайську схему “Ротердам+”, за якої населення країни цинічно обкрадали. По-третє, шахтарі з окупованих територій, лишившись без роботи через закриття шахт, почали вимагати від керівництва так званих республік підвищити економічне становище, виплати боргів по заробітній платі та поліпшити соціально-економічне становище працівників. По-четверте, Блокада підняла питання становища українських державних шахт, робота та модернізація яких цілеспрямовано саботувалась на користь монополіста ДТЕК. І, саме головніше, що закриті через Блокаду підприємства, які несли прибуток терористам, більше не спонсорують російських найманців і вбивтсва українських воїнів.

Ведучі активну пропаганду проти Блокади торгівлі з окупантами, українська влада все ж приймає офіційне рішення Радою Національної Безпеки і Оборони – блокувати торгівлю з окупованими територіями. І це одна з тактичних перемог Штабу Блокади. Та блокування торгівлі з окупованими територіями влада проводитиме до тих пір, поки не повернуться під український контроль підприємства, що лишились на окупованих територіях. Але цим рішенням головнокомандуючий наплював українським матерям в обличча: в рішенні нема ні слова про визволення наших хлопців з полону.

Отже, Блокада з боку громадськості і колишніх військових триватиме доки не доб’ємось своєї головної мети! Доки не повернуться з полону наші побратими до своїх сімей і домів – ми не лишимо Редути Блокади. Ми не дозволимо знову красти через нові брехливі схеми, ми не дамо знову спонсорувати вбивства наших воїнів! Ми стоїмо до перемоги!

Слава Україні!