Україна поки не отримала відповіді РФ на пропозиції, озвучені на переговорах у Стамбулі. Своєю чергою російський міністр закордонних справ Сєргєй Лавров заявив, що Росія готує реакцію на пропозиції України.

З позиції РФ стане зрозуміло, чи росіяни продовжують говорити мовою ультиматумів, чи перейшли до конструктивного обговорення, – заявив Голова українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Ні, повноцінні відповіді ми ще не отримали на ті пропозиції, які були озвучені в Стамбулі. Ми бачимо певні публічні коментарі, які лунають від російських офіційних осіб, але ми чекаємо на повноцінну формальну відповідь Росії», – заявив Дмитро Кулеба на брифінгу під час візиту до Польщі.

Водночас за даними росЗМІ, Лавров заявив, що «переговори РФ та України мають продовжуватись, Росія готує свою редакцію на пропозиції України». Водночас за версією міністра країни-агресорки, РФ «побачила набагато більше розуміння ситуації з Кримом і Донбасом». За його словами, подальші контакти з Україною нібито пропрацьовуються.

Будь-які ініціативи щодо встановлення миру у війні, яку розпочала Росія проти України, не повинні заморожувати конфлікту, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

“Ми повинні мати різні рішення на столі для будь-якого сценарію розвитку подій, і тому ініціативи, які звучать від польського уряду, корисні, тому що Польща є членом НАТО і має можливість просувати певні ініціативи всередині Альянсу. Але ми маємо лише одну застереження до будь-якої Ініціативи, яка зараз озвучується тією чи іншою країною: ці ініціативи не повинні заморожувати конфлікту », – сказав Кулеба на брифінгу у Варшаві у п’ятницю.

Кулеба наголосив, що Росія має піти з територій, які її війська окупували після 24 лютого.

“Наша принципова позиція полягає в тому, що Росія має вийти на позиції, які вона займала станом на 23 лютого і жодна ініціатива, яка сприятиме нинішньому статус-кво, не відповідає українським інтересам”, – пояснив Кулеба, зазначивши, що поговорив відверто та змістовно з віцепрем’єр-міністром Польщі Ярославом Качинським.

“Я дуже вдячний йому за те, що ми змогли дуже спокійно та детально проговорити це питання і я знайшов повне розуміння у пана Качинського щодо української позиції і я також бачу щире бажання пана Качинського допомогти Україні”, – додав він.

Нагадаємо, після переговорів у Стамбулі у вівторок представник української делегації на переговорах з Росією Олександр Чалий пояснив, що Україна домагається від Заходу гарантій безпеки, як для країн НАТО.

Глава фракції “Слуга народу”, член української делегації Давид Арахамія розповів, що Україна на переговорах у Стамбулі виступила з пропозицією про підписання нового міжнародного договору про гарантії безпеки.

“Ми наполягаємо, щоб це був міжнародний договір, який підписуватимуть усі гаранти безпеки, який ратифікуватимуть, щоб не повторювати помилку, що була колись у Будапештському меморандумі. Це виявився просто папірець, а ми навчені зараз уже дуже-дуже болюче. Ми хочемо, щоб це був дієвий міжнародний механізм конкретних гарантій безпеки для України”, – заявив Арахамія.

Як заявив, колишній заступник міністра закордонних справ України, член української делегації Олександр Чалий, гарантії безпеки для України є можливим дипломатичним форматом завершення війни.
“Це можливість відновити дипломатичними засобами територіальну цілісність і безпеку України”, – заявив дипломат.

За його словами, “ключова вимога – чіткі юридично зобов’язальні гарантії Україні, які за своїм змістом і формою мають бути аналогічними частині 5 статуту НАТО.