Перерахунок пенсій пройде за тою самою формулою, що була затверджена ще у 2017 році. Про це пише видання Hyser.
Середню зарплату за три минулі роки примножать на співвідношення власної зарплати до середньої, на стаж в роках і на 1%. Надбавку в 1 тис. грн і більше отримають ті, хто на даний момент за формулою мають пенсію від 5,8 тис. грн.
До нововведення у формулі фігурував інший відсоток – 1,35%. І щоб згладити зниження пенсій, в 2018-му їх призначали з урахуванням середньої зарплати за два, а не за три роки. Щороку заробітні плати зростають на 15-20%, тому чим більше період, тим нижче цифра. Але в 2019-му, коли відбудеться перерахунок пенсій, будуть враховувати ту зарплатну базу, яка вже є у формулі.
В результаті ті українці, які виходили на пенсію в 2018-му році і ті, хто отримав виплату раніше, будуть у нерівному становищі.
«Індексація буде проходити за формулою, прийнятою в жовтні 2017 року. Там деякі пенсії перевищували цю формулу. Тому у кого пенсія більше, ніж за формулою, навіть з індексацією, залишиться та величина пенсії, яку вони отримують сьогодні », – пояснює експерт в сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
У березні її підвищать приблизно на 16-17%. Для прикладу підрахуємо, як збільшать виплати українців, які до виходу на заслужений відпочинок заробляли середню зарплату і в два рази вище середньої.
Отже, після перерахунку в 2017-м, українець із середньою заробітною платою і 40 роками стажу отримує приблизно 1505 грн. У березні 2019 го, з урахуванням оновленого показника заробітної плати, цю пенсію можуть збільшити до 1761 грн (на 256 грн).
Варто нагадати:
– В Україні в 2019 році повинні були запустити накопичувальні пенсії, рішення відстрочили.
– Мінімальною пенсії не вистачає навіть на покупку найнеобхідніших товарів і послуг зі споживчого кошика.
– З 2019 року перерахунок буде відбуватися автоматично з урахуванням зростання зарплат і цін.
– Питання підвищення пенсійного віку залишився актуальним, але розглянуть його тільки після 2028 року.