Польща передала більшу частину своєї зброї Україні.

Польща сумарно відправила Україні зброю на 2 млрд доларів, серед якої 240 танків. Президент Анджей Дуда заявив, що країна надсилає свою зброю, а не запаси зі складів.

Про це він сказав у інтерв’ю Bild.

Так, Дуда повідомив, що в останню розмову із президентом України Володимиром Зеленським той попросив про нові постачання зброї.

“Україні потрібне важке озброєння, танки. Це потреби України. Я говорив із президентом Зеленським два дні тому. Він знову попросив мене (про зброю). Ми відправили танки, понад 240 танків, які Україна може обслуговувати. Ми відправили майже 100 одиниць бронетехніки та озброєння. Зброя, боєприпаси, ракети. Ми відправили загалом зброю на $2 млрд”, – сказав він.

За словами Дуди, це величезні витрати, але Польща розуміє необхідність і передала Україні більшу частину зброї своєї армії.

“Це не були запаси, які були у нас на складі. Ми передали наші танки та бронетехніку”, – сказав він.

Президент Польщі закликає всіх, хто має можливість, давати Україні артилерію. За його словами, артилерія – єдиний засіб, щоб стримати армію РФ.

Також Анджей Дуда заявив, що Польща залишилась без танків, тож наразі укладає контракт про постачання нових із США та Кореї.

“Так, звісно, ми віддали свої танки й замість них у нас тепер нічого немає. Наразі ми ведемо переговори про нові танки. Ми підписали контракт з США на 250 нових танків. Наш міністр оборони був у Південній Кореї, аби обговорити закупівлю легших південнокорейських танків, близько 300 одиниць, бо ми хочемо забезпечити нашу армію сучасними танками. Крім того, це питання кількох років, перш ніж продукція надійде до нас. Якби сьогодні у нас була певна кількість старих серійних німецьких танків, аби зміцнити нашу безпеку в майбутньому, ми були б дуже вдячні”, – заявив Дуда.

Нагадаємо, що Польща підпише найбільший за 30 років контракт на постачання зброї Україні. Загальна сума контракту сягає 630 мільйонів доларів.