axtem_chiygoz

Слідчі СК РФ у Криму винесли постанову щодо політв'язня, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза про притягнення як обвинуваченого за статтею "організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством і знищенням майна".

Про це у Facebook повідомив адвокат Микола  Полозов, передає Корупція.Інфо

"Слідчим ГСУ СК РФ по Криму було винесено постанову щодо Чийгоза про притягнення як обвинуваченого по ч.1 ст.212 КК РФ – організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством і знищенням майна (в ред. Федерального закону # 63-ФЗ від 13.06. 1996)", – повідомив він.

За словами Полозова, давати свідчення в якості обвинуваченого Чийгоз відмовився, оскільки в ході попереднього слідства вже дав вичерпні свідчення, "і додати йому на даний момент вже немає чого".

Також Полозов повідомив, що 16 квітня Ахтем Чийгоз і його захист приступає до ознайомлення з матеріалами справи. 

"Наступного тижня наслідок виступить з клопотанням до суду про продовження запобіжного заходу", – додав адвокат. 

Як відомо, після анексії Криму Росією на півострові російські правоохоронці почали судити кримськотатарських активістів, які 26 лютого 2014 року брали участь у мітингу прихильників територіальної цілісності України і активістів партії "Русское единство".

За даними російського слідства, тоді через тисняву двоє мітингувальників загинули, 79 осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.
Серед фігурантів "справи 26 лютого" – Ахтем Чийгоз, Алі Асанов та Мустафа Дегерменджі.  Підсудні в цій справі своєї провини не визнають і вважають цю справу політично мотивованою.

Правозахисний центр "Меморіал" у Росії визнав Чийгоза, Асанова і Дегерменджі політв'язнями.

Наприкінці березня кримський суд, розглядаючи справу "26 лютого", залишив Чийгоза, Асанова та Дегерменджі під вартою до 24 квітня.