Спостерігачі ОБСЄ виявили новітню російську зброю та багато гармат на окупованій території України.

Згідно зі звітом СММ ОБСЄ на окупованій території України помітили зброю новітніх російських систем радіоелектронної боротьби .

“Безпілотні літальні апарати малого радіусу дії виявив автоматизовану станцію перешкод (Р-330Ж «Житель») на автомобілі «КамАЗ-4310» і комплекс радіоелектронної боротьби («Тирада-2») неподалік від населеного пункту Южна Ломуватка (60 км на захід від Луганська)”, – сказано у звіті ОБСЄ.

“Тирада-2” – це система орбітального подавлення, призначена для безконтактного виведення з ладу супутників зв’язку.

Розробка цієї системи почалася в 2001 році, а вперше публічно про неї заговорили в 2017. У серпні 2018 року на форумі «Армія-2018» публічно було підписано контракт на постачання міноборони РФ цієї новітньої системи радіоелектронної боротьби, а восени пройшли випробування.

Виконавець контракту – Владімірський завод “Електроприбор”. У грудні 2018 стало відомо, що “Тирада-2” в 2019 році поступить на озброєння в Центральний військовий округ.

“Треба ж, в Збройних сил Російскої Федерації комплекси РЕБ “Тирада-2″ тільки надходять, а шахтарі з трактористами їх вже змогли відкопати на Донбасі”, – написав блогер  в Twitter.

Справа в тому, що ця система лише 16 березня 2019 року вперше надійшла до Центрального військового округу за держзамовленням.

Також спостерігачі помітили російську автоматизовану станція радіоперешкод Р-330Ж «Житель» призначена для автоматизованого виявлення, пеленгування й аналізу сигналів джерел радіовипромінювання в діапазоні частот 100–2000 МГц, а також для створення радіоперешкод для переносних та мобільних наземних станцій (абонентських терміналів) систем супутникового зв’язку «ІРІДІУМ», навігаційної апаратури споживачів супутникової радіонавігаційної системи «НАВСТАР» та базових станцій стільникової системи зв’язку.

Зауважимо, що ці два комплекси РЕБ глушать не лише супутниковий зв’язок, а й хвилі КХ та УКХ діапазонів, а також стільниковий та транкінговий зв’язок.