Цікаво було б обох в СІЗО на два тижні і чекати дачі показань і на один-одного і на вищих. Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук Давід Сакварелідзе, прикріпивши відповідний аудіозапис – розмову В’ячеслава Непопа і Дениса Комарницького.

Особливо цікавить, яке відчуття у правоохоронців, які в розмові з блатним комерсантом згадуються як “Собаки”. Хлопці, Ви не хочете нарешті то повернути повагу до системи ?!

Варто зазначити, що Державне бюро розслідувань України поки не має керівника після того, як Ірина Венедіктова очолила Генпрокуратуру. Новим очільником ДБР міг стати Давід Сакварелідзе.

Ми вже писали раніше, посилаючись на журналіста Юрія Бутусова, що Президент України Володимир Зеленський планував призначити Давіда Сакварелідзе керівником ДБР. І навіть озвучив відповідну ініціативу своїй команді.

За даним журналіста, таку заяву сприйняли вже як доконаний факт, і Сакварелідзе навіть почав отримувати привітання з призначенням. Однак після озвучення ідеї, поки що ситуація так і не зрушилася.

“З самим Сакварелідзе з Офісу Президента ніхто навіть не розмовляв. Тож слова залишаються словами”, – підсумував Юрій Бутусов.

Варто зазначити, що Давід Сакварелідзе добився кар’єрного успіху в Грузії, де за п’ять років після перемоги Міхеїла Саакашвілі на виборах пройшов шлях від звичайного спеціаліста в Міністерстві юстиції до першого заступника генерального прокурора Грузії. У 2012 році покинув роботу в прокуратурі та став депутатом грузинського парламенту.

До України Давід Сакварелідзе перебрався у 2015 році на запрошення Адміністрації Президента Порошенка. Він отримав українське громадянство та 16 лютого 2015 року був призначений заступником генпрокурора України Віктора Шокіна. У його сферу відповідальності увійшла кадрова політика в ГПУ, всі питання, пов’язані з євроінтеграцією, а також реформування органів ГПУ.

Паралельно з тим 16 вересня 2015 року його призначили генеральним прокурором Одеської області. На той час Одеську ОДА очолював Міхеїл Саакашвілі.

Найгучнішим розслідуванням Сакварелідзе в Україні стала справа “діамантових” прокурорів – кримінальна справа з обвинуваченням у хабарництві ексзаступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Володимира Шапакіна та ексзаступника прокурора Київської області Олександра Корнійця. 

29 березня 2016 року, генеральний прокурор Віктор Шокін, за декілька годин до голосування у Верховній раді про його відставку, звільнив Давіда Сакварелідзе з посади заступника Генерального прокурора України, прокурора Одеської області та з органів прокуратури.

Після звільнення з прокуратури Сакварелідзе взяв активну участь у формуванні нової політичної платформи – “Руху нових сил” спільно з Саакашвілі.

Ім’я Сакварелідзе звучало серед претендентів на посаду генпрокурора після відставки Руслана Рябошапки на початку 2020 року. Але цю посаду зайняла Ірина Венедіктова. Як зазначають українці, після роботи Венедіктової, яку вона показала за доволі короткий термін, Зеленському пора задумуватись над тим, що сам Сакварелідзе повинен зайняти крісло Генпрокурора.