Під час обговорення правок до законопроекту про Вищий антикорупційний суд (ВАКС) удалося домогтися змін, які роблять роботу нового антикорупційного інституту ефективнішою. Таку думку висловив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм у Facebook, передає Корупція.Інфо

"Нам удалося добитися перегляду критеріїв підбору суддів, переглянути мінімальну кількість суддів ВАКС, максимально звузити підсудність антикорсуду. І, найголовніше, ми домоглися вирішальної ролі міжнародної спільноти під час обрання суддів до антикорупційного суду. Щоб помститися, уже на фінішній прямій вони нам, звичайно, по-дрібному нагадили", – написав він.

Нардеп уточнив, що певну проблему становить процедура ухвалення рішення щодо подолання вето на кандидатури суддів, а також форма роботи Ради міжнародних експертів. Однак наголосив, що це "дрібниці".

"Сьогодні ми кинули в саркому корупції старих еліт ще один, тепер уже ціннісний та інституційний "коктейль Молотова", – підсумував він.

Популярне: "Червоні списки" МОЗ: Що буде з українцями, які ще не уклали договір з лікарем

22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко подав до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.