Важливий свідок у кримінальних злочинах чиновників часів екс-президента Петра Порошенка – Михайло Помогайбо, анонсував своє повернення в Україну.

Про це пише нардеп Віталій Купрій у своєму Фейсбук.

“Так ми просуваємось вперед задля ув’язнення одних із найцинічніших злочинців режиму Порошенка – головного військового прокурора Матіоса і першого заступника голови Нацполіції, сепаратиста Аброськіна, а також виконавців їх брудних замовлень, зокрема Володимира Теслю!”, – пише політик.

За його словами, головний свідок кримінальних злочинів вищевказаних осіб – Михайло Помогайбо відгукнувся на заклик президента Володимира Зеленського і в.о. Голови СБУ Івана Баканова повернутися в Україну.

“Випалювати напалмом корупцію та злочинність! А ми допоможемо”, – додав Купрій.

Нагадаємо, що недавно Зеленський зробив важливий крок у боротьбі з корупцією – розширив повноваження НАБУ. Відтепер бюро зможе самостійно співпрацювати з міжнародними партнерами у розслідуванні корупційних злочинів.

У команді Зеленського також хочуть в рамках боротьби з корупцією перезапустити Національне агенство з питань запобігання корупції (НАЗК). Також в команді президента йдуть дискусії про перезапуск керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Також в перші 100 днів роботи президента обговорюється ініціатива про надання НАБУ права на самостійне зняття інформації з каналів зв’язку.

Окрім того, нардеп, коментуючи розгляд КСУ указу Президента про розпуск Верховної Ради, підкреслив, що особисто він уже давно заявляв про те, що коаліції у парламенті немає. Купрій сподівається, що і Конституційний Суд підтвердить легітимність указу Президента.

«Я думаю, що судді не наважаться робити такі кроки – іти всупереч волі народу. Гадаю, буде прийняте нормальне конституційне рішення, оскільки навіть існуюча коаліція або представники коаліції не надали жодного доказу, де було б підтверджено склад коаліції з 226 народними депутатами», – зауважив Віталій Купрій.

За його словами, приєднання «мажоритарників» до коаліції після того, як вона фактично розпалась, є неможливим.

«Навіть сам Конституційний Суд раніше роз’яснював, що якщо коаліція розпалася, має бути новий процес, нові домовленості і конституційна угода», – додав Купрій.

Також народний обранець вважає, що якщо Конституційний Суд підтвердить легітимність указу Президента, то спікер ВРУ пан Парубій сяде у в’язницю. 

«Якщо Конституційний Суд підтвердить легітимність указу Президента, а я впевнений, що він це зробить, то щонайменше одна дуже важлива людина має сісти у в’язницю. Це пан Парубій. Тому що саме він подавав подання від неіснуючої на той час коаліції для того, щоби Президент вніс кандидатуру Гройсмана, аби його затвердили Прем’єр-міністром. Тобто це означає, що і прем’єр, і уряд – нелегітимні."