10 пацієнтів перебувають у реанімації, яка розрахована на 12 осіб.

На середу, 5 серпня, Харківська обласна інфекційна лікарня переповнена хворими на коронавірусну хворобу COVID-19. На лікуванні перебувають 240 хворих.

І це попри те, що більшість хворих на COVID-19 лікуються вдома на самоізоляції. Про це повідомив в.о. директора департаменту охорони здоров’я ХОДА Геннадій Бондарчук, передає пресслужба ХОДА.

За його словами, в обласній інфекційній лікарні 10 пацієнтів перебувають у реанімації, яка розрахована на 12 осіб. Один з них – на інвазійній підтримці, інші – у кисневій масці.

За останню добу в Харківській області було виявлено 145 випадків COVID-19, 36 хворих було госпіталізовано.

“За вчора в області проведено 1959 досліджень на COVID-19. Враховуючи збільшення кількості досліджень, маємо більшу кількість позитивних тестів, ніж на минулому тижні. Зараз ми виявляємо більше безсимптомних випадків. Це люди, яких тестують через те, що вони були в контакті з хворими. Ці хворі не мають проявів захворювання, проте є носіями вірусу”, – повідомив Бондарчук.

Зважаючи на таку завантаженість закладу, хворих буде приймати дитяча лікарня, яка знаходиться поруч.

“На території дитячої лікарні підготовлений окремий корпус, в якому є 50 боксованих палат, де можуть бути розміщені 150 пацієнтів. Туди завезено протягом останнього тижня 100 точок доступу кисню. Тобто, там можуть перебувати 100 пацієнтів, які потребують кисневої підтримки”, – повідомив керівник департаменту охорони здоров’я.

Наразі розглядається проєкт щодо створення другого реанімаційного відділення у дорослій інфекційці. Воно буде розраховане на 20 ліжок, – додав Бондарчук.