Прокуратурою повідомлено про підозру забудовнику, який, залучаючи кошти інвесторів будівництва багатоповерхових житлових будинків в м Бровари, шахрайським шляхом заволодів коштами громадян в сумі майже 2 млн грн.

Про це стало відомо з повідомлення прес-служби прокуратури Київської області.

Правоохоронці встановили, що в 2016 році людина, будучи одним із засновників товариства, з метою шахрайським шляхом заволодіти інвестиційними коштами громадян, останні перерахували для будівництва багатоповерхових житлових будинків в м Бровари, створив житлово-будівельний кооператив.

Зазначений кооператив разом з директором товариства уклав з орендарем земельної ділянки, розташованої в Броварах тристоронній договір про забудову житлових багатоповерхових будинків на зазначеній земельній ділянці.

Згідно з угодою орендар земельної ділянки делегував суспільству і кооперативу має право здійснювати всі дії, як замовник будівництва.

Однак, як з'ясувалося, дозволу кооперативу, як забудовнику, на проведення будівельних робіт Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області не видавалися і учасники договору за вказаними дозволами в інспекції не зверталися.

Надалі, голова кооперативу з метою заволодіння інвестиційними коштами громадян організував діяльність з продажу приміщень житлових багатоповерхових будинків, укладавши з потенційними інвесторами договори про сплату пайових внесків на розрахунковий рахунок кооперативу і при цьому надавши останнім підроблений дозвіл на виконання будівельних робіт.

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

 
Таким чином, забудовник під приводом будівництва та продажу квартир, шляхом обману та зловживання довірою, заволодів коштами громадян в сумі майже 2 млн грн.

За процесуального керівництва Броварської місцевої прокуратури зазначеній особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 і ч. 4 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство), що вчинене у великих і особливо великих розмірах) КК України.