Україна підготувала другу частину анкети-опитувальника для отримання статусу кандидата в члени ЄС. Заповнений документ передадуть до Єврокомісії. Відповідний документ Володимир Зеленський продемонстрував президенту Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн під час відеозустрічі.

Зустріч з президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн по відеозв’язку. Продемонстрував другу частину заповненої анкети-опитувальника для отримання Україною статусу кандидата на членство в Європейському Союзі. Дякую за чіткі сигнали підтримки на цьому важливому для нас шляху, – зазначив глава Української держави.

На другий опитувальник, переданий 13 квітня, потрібно було більше часу. Адже він набагато більший: майже 240 сторінок з приблизно двома тисячами запитань. Ця частина присвячена праву ЄС, яке називається acquis. Таким чином Єврокомісія прагне з’ясувати, які норми та правила діють в Україні та наскільки впроваджене у ній європейське законодавство.

Запитання розбиті на 33 глави. Це такі саме глави, за якими згодом мають вестися переговори про вступ до ЄС, наприклад, свобода руху товарів, система оподаткування чи довкілля та зміна клімату. 28 лютого Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі.

8 квітня під час візиту до Києва президент Єврокомісії фон дер Ляєн передала українському президенту опитувальник, заповнення якого є необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.

Нагадаємо, що у червні 2022 року Україна може набути статусу країни-кандидата на вступ до Європейського союзу.

Також Європейський Союз продовжує повну підтримку боротьби України за свій суверенітет і свободу до її перемоги над російським агресором. Про це заявив голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Після того, як українці стали на захист європейських цінностей миру, свободи, гідності, демократії та прав людини, ЄС підтримує вас у вашій боротьбі. Зброєю, коштами, санкціями проти агресора, гуманітарною допомогою. І, можливо, найголовніше: ми працюємо над заявкою України на вступ до Європейського Союзу,- заявив Матті Маасікас.

Водночас, не всі в ЄС схвалюють скорочення процедури вступу. Наприклад, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте вважає, що прискорення вступу України до Євросоюзу викличе серйозне розчарування серед інших країн.