Про це розповів керівник департаменту охорони здоров’я ЛОДА під час прес-конференції щодо реалізації проекту з часткового відшкодування вартості ліків для гіпертоніків.

«Кошти щомісяця скеровують аптечним установам, які продають ліки зі знижкою. До кінця року нам залишилося використати 2 млн 200 тис. грн»,– зазначив чиновник.

У свою чергу головний позаштатний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко наголосив, в Україні 10 млн громадян страждають на гіпертонію. Серед них лише 44% лікуються постійно.

«Якщо порівняти кількість хворих українців на артеріальну гіпертензію з числом пацієнтів, які проживають і лікуються за кордоном, то ми поступово наближаємося до європейського рівня. Наприклад, у Чехії 55-60% гіпертоніків лікуються постійно. У Німеччині цей показник трохи менший – 50-55%»,– зазначив Нетяженко.

Додамо, що в рамках проекту держава повертає хворим від 90% до 60% загальної вартості препарату від підвищеного тиску. Для того, аби отримати відшкодування, хворий повинен відвідати лікаря за місцем проживання, пройти необхідне обстеження і у разі підтвердження діагнозу отримати рецепт.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів