укроп

Члени Стрийської міської виборчої комісії відмовили у реєстрації двом кандидат зі списку політичної партії "УКРОП" через те, що їх висунули в одному і тому ж окрузі. "УКРОП" оскаржує рішення комісії у суді.

Про це пише Корупція Інфо із посиланням на ГМ ОПОРА.

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували конфліктну ситуацію між Стрийським міським осередком політичної партії "УКРОП" та відповідною міською виборчою комісією.

Комісія після опрацювання виборчого списку, відмовила у реєстрації двом кандидатам від цієї політичної партії, у зв'язку з тим, що їх обох було висунуто кандидатами в депутати по одному виборчому окрузі – №16 (порушення пункту 1 частини 1 статті 46 ЗУ "Про місцеві вибори").

Відповідно до чинного законодавства, міська організація партії має право висунути виборчий список кандидатів у депутати відповідної міської ради (із закріпленням не більше ніж по одному кандидату в депутати у територіальному виборчому окрузі по виборах депутатів відповідної міської ради.Відповідно, місцевий осередок партії подав до суду на Стрийську міську комісію з вимогою скасувати її постанову №13 від 1 жовтня, якою було юридично зафіксоване це рішення, та зобов'язати комісію зареєструвати цих осіб в кандидати в депутати.

За словами голови штабу Стрийського міського осередку УКРОПу Романа Матвійківа, члени комісії допустили технічну помилку у виборчих списках, через яку виявилося, що два кандидати були подані по одному виборчому округу. Насправді ж, за його словами, на виборчій конференції одного кандидата було висунуто у 16-му окрузі, іншого – у 28-му.

Вчасно виправити помилку у виборчих списках партія не мала змоги, оскільки подали документи в останній день – 30 вересня і не були присутні під час їх опрацювання і затвердження комісією.

Партія не має свого представника у виборчій комісії, тому про рішення комісії дізналися 1 жовтня, коли вже не було запізно вносити зміни чи уточнення в списки.

За словами голови Стрийської міської ВК, "УКРОП" підготував і пред'явив суду нові виборчі списки, в який одного кандидата було висунуто у окрузі №16, іншого – у 28-му.

Крім того, представили суду протокольні рішенні партійних зборів по висуненню кандидатів, які, ніби то, це підтверджують. У такий спосіб вони сподіваються переконати суд, що помилка була технічною під час оформлення виборчих списків і сподіваються, що суд задовольнить їхній позов.