Головні новини Львова
Подобається

На Львівщині громадськість просять долучитись до процесу люстрації в прокуратурі

04/11/2014     Автор: Яна Романська
На Львівщині громадськість просять долучитись до процесу люстрації в прокуратурі

Комісія з люстрації при Львівській прокуратурі просить громадських активістів повідомляти про факти тиску з боку відомства на активістів в час Революції Гідності.

Про це повідомив член комісії, заступник голови Консультативної ради при прокуратурі Львівської області, ударівець Юрій Мартинюк на своїй сторінці в мережі Facebook. 

Зокрема, громадський активіст написав :

«минулого тижня відбулось засідання Консультативної ради при прокуратурі Львівської області на якому розглядалось питання люстрації працівників прокуратури у Львівській області.

На виконання вимог Закону України «Про очищення влади» на Львівщині вже звільнено п’ятьох посадовців. Серед них – прокурор Львівської області, його перший заступник, а також прокурор міста Львова. Як бачимо, центральна влада зробила перший крок.

Зараз ведеться робота над виконанням так званого «другого етапу» люстрації. Мова йде про очищення лав прокуратури від працівників, що виконували злочинні накази режиму та були учасниками кримінальних проваджень, спрямованих на переслідування активістів Майдану.

Сьогодні, зважаючи на активну громадську позицію мешканців Львівщини, обласна прокуратура вийшла з ініціативою, залучити до моніторингу цього процесу громадські організації з числа тих, хто входить до Консультативної ради».

Юрій Мартинюк також повідомив, що в п’ятницю, 312 жовтня було створено комісію (робочу групу) з питань проведення люстрації, яка буде моніторити процес виконання люстраційного законодавства в органах прокуратури, надаватиме інформацію про порушення прав людини, вчинені працівниками прокуратури стосовно активістів Революції Гідності та забезпечуватиме, прозорість та публічність цього процесу.

 

Джерело: galinfo