У той час, коли відважні українські чоловіки зі зброєю в руках захищають східні терени України від сепаратистів, депутати районних, сільських та селищних рад масово ухиляються від військової служби.

Йдеться, зокрема, про депутатів Самбірського району, які не виявляють бажання боронити Батьківщину. З 88 викликаних у Самбірський військкомат депутатів, з’явилось  лише 11. Цей факт мав би зацікавити прокуратуру області. Про це повідомляє відділ по роботі з громадськістю Львівського ОВК.Натомість, на Яворівщині ситуація дещо краща: військовий комісар Яворівського району сповістив про те,  що три високопосадовці району –  голова сільради села Бунів та двоє депутатів – добровільно зголосились на військову службу та вже скеровані для її проходження у Центр забезпечення навчального процесу Академії сухопутних військ.

Відповідно до закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації народні депутати України. Однак, це аж ніяк не стосується депутатів районних, сільських та селищних рад. Нагадаємо, що згідно з українським законодавством, ухилення від призову карається позбавленням волі терміном від 2 до 5  років. І неважливо, хто порушив закон – простий робітник, чи високопосадовець.

Джерело: Зік