Станом на сьогодні, 15 жовтня, на Львівщині офіційно зареєстровано 7842 переселенців із тимчасово окупованих територій. З них 2600 – неповнолітні. Про це розповіла сьогодні на прес-конференції заступник директора департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Оксана Яковець.

За неофіційними даними, в області зараз проживають до 20 тис. тимчасових переселенців.

О.Яковець наголосила, що Львівщина приймає переселенців ось уже восьмий місяць і наразі відбувається фактично третя хвиля переселення з тимчасово окупованих територій. За весь період додому повернулися до 60 осіб. Здебільшого, як наголосила чиновниця, люди повертаються, аби забрати свої документи та виїхати закордон.

Львівська ОДА організувала роботу щодо забезпечення належних умов перебування переселенців в області в осінньо-зимовий період. В кожному районі створили моніторингові групи, які обстежили фактично кожне приміщення, де живуть переселенці.

Вона додала, що зараз також заготовлюється сільськогосподарська продукція для харчування переселенців взимку. На сьогодні департамент розвіз 50 т картоплі по сім’ях переселенців. Розвозять також моркву, буряк, згодом – капусту. Така ж робота проводиться по крупах, олії та інших продуктах харчування, які дозволять людям перезимувати і не голодувати.

 

Джерело: Galnet