1428583400_1387432997_1

За даними комунального закладу «Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» у I кварталі 2015 року зареєстровано 74 особи з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції проти 110 за аналогічний період 2014 року.

Про це ІА Корупція Інфо департамент охорони здоровя ЛОДА.

 

Епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу поширена нерівномірно. Дотепер є адмінтериторії, де показник поширеності  ВІЛ-інфекції значно перевищує середній по області, це міста Червоноград, Борислав, Львів, Дрогобич, Стрий, завдяки лідерству цих міст щодо ін’єкційного вживання наркотиків.

Епідемія ВІЛ-інфекції у Львівській області сконцентрована у містах – 71,6% нових випадків ВІЛ-інфекції було зареєстровано серед міського населення, тоді як частка вперше зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції серед сільського населення зросла і склала 28,4%. У статево-віковій структурі нових випадків ВІЛ-інфекції переважають особи віком 25-49.

Найбільш поширеним СНІД-індикаторним захворюванням у Львівській області, як і раніше, залишається туберкульоз. Зниження тягаря епідемії ко-інфекції ТБ/ВІЛ сьогодні можливо при наявності налагодженої співпраці протитуберкульозної служби та служби профілактики та боротьби зі СНІДом. Широке інформування та мотивування пацієнтів до обстеження на наявність антитіл до ВІЛ, проведення скринінгу на ТБ у закладах охорони здоров’я обох служб, в комплексі буде сприяти ранньому виявленню ВІЛ-позитивного статусу та туберкульозу, своєчасному призначенню лікування обох патологій, зменшенню смертності від ТБ/ВІЛ та ефективній профілактиці поширення зазначених інфекцій серед загальної популяції.