Спостерігачі ОБСЄ відзначають різке збільшення рівня насильства минулого тижня на лінії розмежування в зоні проведення антитерористичної операції.

Про це в ході брифінгу повідомив перший заступник керівника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг, передає Корупція.Інфо.

"373 обстріли зафіксовано в районі Широкіного і Комінтернового – найвищий показник з вересня минулого року. В цілому спостерігається різке збільшення рівня насильства минулого тижня: кількість обстрілів зросла у три рази порівняно з попереднім тижнем, перевищивши 3000", – розповів Хуг.

Уздовж дороги Світлодарськ-Дебальцеве зафіксовано 700%-ве збільшення порушень режиму тиші, на західній і північній околиці Горлівки зростання склало 60%.

Головною гарячою точкою залишається трикутник Авдіївка – Ясинувата – Донецький аеропорт. Минулого тижня там зафіксована третина всіх порушень режиму припинення вогню, зростання склало 80%.

243839

Також Хуг зазначив, що сторони не відвели все озброєння і розташовані дуже близько один до одного у всіх гарячих точках.

"Минулого тижня ми бачили в загальному 77 одиниць зброї різних видів, яке було заборонено і повинно було бути відведено від лінії зіткнення, тоді як попереднього тижня зафіксовано 21 такий випадок. СММ продовжує спостерігати високий стан боєготовності сторін по всій лінії зіткнення", – повідомив Хуг.

За його словами, в Станиці Луганській всього кілька сотень метрів відділяє між збройні сили України та НЗФ.

243842

Як повідомлялося, прес-центр штабу АТО просить СБУ позбавити акредитації групу українських журналістів і російську журналістку за розкриття позицій сил АТО.