Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що внаслідок російської агресії проти України вчасне досягнення кліматичних цілей опинилося під загрозою.

Про це він заявив на кліматичному саміті COP27 в Єгипті, повідомляє RMF24.

За словами Дуди, кліматичний перехід має бути раціональним. Він зазначив, що суспільство запитає політиків, чому енергоносії такі дорогі, а рівень життя різко впав. “Кліматичний перехід, який ставить людину в центр перетворень, повинен бути економічно ефективним і служити енергетичній безпеці”, – заявив він.

“При цьому не будьмо кліматичними лицемірами. Адже керівникам багатої Півночі легко хвалитися своїми досягненнями. Але світ має право запитати, куди ми перенесли своє виробництво. Бо якщо ми перенесли його в неєвропейські країни, то не повинні забувати, що наша відповідальність нікуди не зникає. Адже ми самі говоримо, що клімат єдиний”, – сказав президент Польщі.

Анджей Дуда зазначив, що перехідний період зараз значно ускладнюється через “злочинну агресію Росії проти України, яка призвела до величезних людських жертв, до руйнування української інфраструктури та економіки, а також до шкоди навколишньому середовищу”. Російські винуватці мають понести відповідальність за скоєне і заплатити за ці втрати, наголосив він.

Дуда зазначив, що наслідками російської агресії є кризи і величезні витрати, що загрожують затримкою кліматичного переходу і досягнення намічених цілей. Російська агресія, за його словами, також спричинила додаткові викиди, які перевищують ті, що виробляються за рік багатьма країнами, що розвиваються.

“На все це ми повинні реагувати жорстко, дбаючи насамперед про людей, наших співгромадян, індивідуальних споживачів енергоресурсів. Ми повинні прагнути до того, щоб якнайшвидше забезпечити остаточну відсіч російській агресії, збільшуючи нашу підтримку України, наш тиск на Росію та наші зусилля, щоб стати менш залежними від викопних видів палива”, – заявив президент Польщі.

“Сьогодні, як ніколи, ми потребуємо солідарності та узгоджених глобальних дій. Розробляти інноваційні рішення, що забезпечують енергетичну безпеку та захист клімату. Що, завдяки дослідженням і розробкам, призведе до технологічного стрибка в напрямку низьковуглецевого переходу”, – додав він.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак у своїй промові на кліматичній конференції ООН COP27 у Єгипті згадав про війну в Україні й зазначив, що вона має спонукати до швидшого реагування на проблеми зміни клімату.

Про це повідомляє BBC.

За словами британського прем’єра, боротьба зі зміною клімату є як моральним, так і економічним імперативом, а російське вторгнення в Україну є критичним моментом у цьому відношенні.

На його думку, війна, розв’язана президентом РФ Владіміром Путіним, не є причиною для повільного скорочення викидів – а, навпаки, є причиною для прискорення цього процесу.

Також зазначимо, що Велика Британія вклала 65 мільйонів фунтів стерлінгів у низку проєктів зелених інвестицій, а також допомагає країнам, що розвиваються, забезпечити “швидкий шлях до чистого зростання”. Загальний обсяг фінансування кліматичних заходів Лондоном має становити 11,6 мільярда фунтів стерлінгів.

лава британського уряду вважає, що держави повинні виконати взяті на них зобов’язання щодо кліматичного фінансування попри пандемію коронавірусу та інші глобальні виклики.

“Ми можемо заповісти нашим дітям більш зелену планету і більш процвітаюче майбутнє. Сьогодні, коли ми знову об’єдналися заради спільної мети, у нас справді є місце для надії, тож втілимо її разом”, – підсумував Сунак.

27-ма Конференція Організації Об’єднаних Націй з питань зміни клімату, відома як COP27, триватиме в Шарм-ель-Шейху з 6 по 18 листопада. Вона вважається одним із найважливіших форумів, присвячених цій проблемі.