Telegram-канали, близькі до ОП, пишуть зараз про виключення Дубинського і добре проглядаються тезою “Коломойський відмовився захищати”. А ми ось поспостерігаємо, ми звикли довіряти фактам, пише телеграм канал Клименко Тайм.

Насправді, залізобетонно та  достовірно, рівень відносин Коломойського і Зеленського покажуть найближчі важливі голосування. Наприклад, третє (смішно, але факт) голосування за призначення в Кабмін Юрія Вітренка. Ми ще минулого тижня не виключали, що воно буде. А сьогодні про це заговорили раптом відразу з декількох сторін.

В свою чергу, телеграм канал Политика страны, пише:

Заклик Дубінського до своїх прихильників не виходити з фракції є важливою новиною.

Якщо у Дубінського і Ко був план влаштувати масовий вихід – то таких би заяв він не робив.

Один з близьких до Дубінського нардепів неформально підтвердив «Країні», що виходити з фракції не буде.

І в цьому є логіка.

По-перше, така розкіш як вихід з фракції без втрати мандата доступна тільки мажоритарникам.

По-друге, вихід з фракції означає (не автоматично, але з часом) втрату всіх посад в комітетах і можливості хоч якось впливати на внутрішньофракційні і внутрішньокомітетні розклади.

По-третє, навіть якщо число бажаючих вийти з фракції набралося б достатньо, щоб опустити її чисельність нижче 226 і розвалити тим самим монобольшінство, то це б зовсім ні на що б не вплинуло.

Президент б не розпустив парламент (з нинішніми рейтингами «слуг» це самогубство), а голоси б добирав на стороні. Домовляючись при цьому вже не з Коломойський, а, наприклад, з Тимошенко.

Тобто, резону виходити зараз немає.

Інше питання, як ця група депутатів буде себе вести всередині фракції?

За однією з версій Зеленський і Коломойський домовилися не бити горщики після виключення Дубінського (про що може говорити те, що вигнаного нардепа не збираються позбавляти посади заступника глави фінансового комітету).

З іншого боку, сам факт того, що заради демонстрації лояльності американцям Зеленський вирішив виключити Дубінського, щоб може навести Коломойського на цілком логічну думку, що і з ним рано чи пізно давній знайомий так вчинить.

Тим більше, що «голову» Коломойського в Вашингтоні оцінять куди вище, ніж Дубінського. Виняток останнього, врешті-решт має лише символічне значення, не вирішуючи жодну з головних завдань, які зараз американці нарізають Банковій (судова реформа, зміна керівництва силових структур, розчищення території для західних корпорацій в ключових секторах української економіки).

Так що шоу «здай своїх» має всі шанси продовжитися.

А значить, Коломойський на увазі цього, ще більш активно займеться вибудовуванням оборонних ліній. У тому числі і через продовження розгойдування ситуації всередині фракції і влади в цілому, щоб посилити значення власної групи і власних медіа.

Окреме питання – це вплив ситуації з Дубінським на рейтинг «слуг». Сам факт того, що фракція виключила зі своїх лав нардепа, проти якого іноземна держава ввела санкції, звичайно є гранично ганебним. І стане ще одним фактором для падіння рейтингу партії президента. Втім, цих факторів зараз так багато, а рейтинг падає так швидко, що навряд чи хтось на Банковій цей момент брав до уваги приймаючи рішення про вигнання Дубінського.