Джо Байден, як новообраний президент Сполучених Штатів Америки, може допомогти главі української держави Володимиру Зеленському. Але за однієї умови.

Про це американський дипломат Метью Брайза заявив в етері програми “Студія Захід” з Антоном Борковським на Еспресо.TV.

“США будуть з Україною до тих пір, допоки Україна хотітиме стояти на стороні Заходу, замислюючись про членство у НАТО чи про те щоб слідувати спільній з нами стратегічній лінії”, – зазначив передусім Брайза.

При цьому він наголосив, що з весни 2020 року Зеленський “дедалі більше відступає від реформаторського напрямку і обіцянок про відновлення балансу Вашої (української – ред.) політичної системи, яка виглядає дещо заплутаною для Джо Байдена та й для багатьох інших”.

“Отож, думаю, настав час президенту Зеленському повернутися на шлях реформ”, – закликав Брайза.

Але, попри те, як далі діятиме Зеленський, Байден, за словами Брайзи, неодмінно враховуватиме у своїй зовнішній політиці національні інтереси України.

“Я знаю, наскільки важливою для нього (для Байдена – ред.) є Україна. Я працював з ним особисто. Він мислить систематично та стратегічно. Його завжди турбувала російська агресія і Ви пам’ятаєте, що за правління президента Обами, віцепрезидент Джо Байден відповідав за політику США щодо реагування на вторгнення Росії в України. Йдеться й про питання анексії Криму. Він визначав, якими санкціями карати Росію. Я думаю, він продовжить свою лінію, незалежно від того, що відбуватиметься всередині політичної системи України”, – підсумував Метью Брайза.

Також, Адміністрація обраного президента США Джо Байдена повинна зробити кілька кроків, щоб допомогти Україні відновити розслідування можливої корупції бізнесменів Ігоря Коломойського і Дмитра Фірташа.

Одним із таких кроків може стати підготовка санкцій проти суддів Конституційного Суду, які є “ініціаторами скандальних рішень”. Про це в редакційній колонці пише The Washington Post.

“Закон Магнітського передбачає заборону на отримання віз і заморожування активів в таких випадках. Міністерство юстиції Байдена також могло б допомогти відновити зусилля, спрямовані на розслідування кримінальних справ про корупцію проти ключових українських бізнесменів, зокрема й Фірташа та Коломойського, які брали участь у блокуванні реформ і просуванні російських інтересів в Україні”, – йдеться в публікації.

Редакційна колегія американської газети зазначає, що свого часу Байден наполегливо підштовхував попередній український уряд до боротьби з корупцією, а також підтримав допомогу з боку США, коли Україна чинила опір захопленню Криму Росією і вторгнення в дві інші області.

“Президент Володимир Зеленський потребує підтримки Байдена, як ніколи раніше. Колишній комедійний актор, обраний главою держави, під час передвиборчої кампанії обіцяв подолати корупцію в Україні. Однак Зеленський недавно переконався, що боротьбі з корупцією неабияк перешкоджає Конституційний Суд України, який із серпня виніс кілька постанов, які обмежують ключові антикорупційні реформи, включаючи скасування електронного декларування доходів”, – відзначається в матеріалі.