У Міністерстві охорони здоров’я переконані, що жорсткий карантин в Україні до кінця грудня 2020 року вводити не будуть.

Про це в ефірі “Еспресо.TV” заявили глава відомства Максим Степанов. За його словами, епідеміологічна ситуація зараз не зобов’язує робити це.

“З точки зору епідеміології, з точки зору медицини, зараз я можу сказати, що ми навряд чи введемо жорсткий карантин до кінця грудня”, – пояснив міністр охорони здоров’я.

Тим часом в ефірі телеканалу “Україна 24” Степанов заявив, що проводити масове тестування в Україні не мають наміру.

Він пояснив, що буде лише збільшено кількість експрес-тестів

“Ніхто в Україні не готується вводити масове тестування, тобто тотальне. Ми говоримо про нашу стратегію тестування, яка називається збільшення кількості тестувань за рахунок експрес-тестів, які ми будемо робити. Від цієї стратегії ніхто не планує відходити”, – підкреслив Степанов.

У свою чергу, глава комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО, академік НАНУ Сергій Комісаренко стверджує, що в Україні недостатньо ні тестів, ні обладнання для тотального ПЛР-тестування. Інше, на його думку, проводити безглуздо. Втім, він теж не чув про проєкт масового тестування.

“ПЛР не витримає, як я чув, навіть проведення обмеженої кількості, у нас немає і такої кількості тестів, ми не проводимо такої кількості тестувань в день. У нас немає обладнання, фахівців, і результати будуть тільки через 4-5 днів. Думаю, найдешевший варіант – масовий імуноферментний аналіз. І все одно для цього потрібне певне обладнання, воно є практично у всіх великих містах і лікарнях. на жаль, в Україні немає організації, яка проводить тестування і має відповідний сертифікат і видає сертифікати тестів “, – сказав він.

Вважається, що масове тестування на Covid-19 є одним з найефективніших способів боротьби з пандемією, так як воно допомагає виявити носіїв вірусу і ізолювати їх від здорового населення одномоментно. В результаті карантинні обмеження можуть бути і не строгими. Однак провести таке тестування, як це зробили, наприклад, у Словаччині, неможливо з кількох причин.

По-перше, у нас в рази більше населення, і провести загальне тестування за кілька днів просто не вистачить часу. А по-друге, в Україні для цього недостатньо медпрацівників, про раніше неодноразово говорив глава МОЗ Максим Степанов.

Раніше, нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив про підготовку тотального тестування українців на коронавірус. Він розповів, що проводити масове тестування планують тільки у великих містах. Однак, за словами Степанова, в його відомстві таких планів ніхто не будує.