Нацкомісія з держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) виклала у себе на сайті нові розцінки на розподіл газу для населення, які були введені в дію з 1-го січня нового року.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

4 січня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) оприлюднила список нових тарифів на розподіл газу для всіх 43 операторів з розподілу газу (облгазів). Рішення про зростання тарифів для 22 облгазів НКРЕКП прийняла 30 грудня 2020 роки (постанови №2765-2787). Ще раніше – 19 грудня – державний Регулятор затвердив нові тарифи для першої групи облгазів.

Так, згідно з новою постановою регулятора, найвищу вартість розподілу і транспортування газу призначили споживачам послуг вінницької компанії “Газовик” – 2,55 грн за кубометр газу. Слідом за спаду дорожнечі послуги для споживачів йде ще одна вінницька компанія “Газопостачсервіс” – 2,46 грн за куб, і полтавський “Лубнигаз” – з 2,45 грн за кубометр блакитного палива.

У таблиці вказана тарифікація по всім 43 облгазам і газорозподільним компаніям. Середня вартість доставки газу по країні складе 1,53 грн за кубічний метр. При цьому, всі наведені нижче тарифи вказані без урахування податку на додану вартість, яка додасть до кінцевої ціни ще 20%.

Одночасно, найнижчий тариф на транспортування газу, за рішенням регулятора, заплатять споживачі столичного “Київгазу” – 0,31 грн за кубометр, а також споживачі “Харківміськгазу” – 0,35 грн за куб і “Кременчукгаз” – з 0,39 грн за кубометр. Судячи з таблиці, вартість послуги для різних областей може відрізнятися в дев’ять разів.

Таким чином з першого січня тариф “Київоблгазу” виріс з 0,81 грн до 1,45 грн за куб; “Київгазу” – з 0,28 грн до 0,31 грн; “Одесагазу” – з 0,79 грн до 0,89 грн; “Полтавагазу” – з 1,09 грн до 1,93 грн; “Херсонгаз” – з 0,94 гривні до 1,68 гривні, і т.д. У багатьох областей тариф виріс в районі півтора разу, і продовжить своє зростання, оскільки НКРЕКУ затвердила на 2021 рік підвищення тарифів для 20 облгазів з 22 наявних.

Відзначимо, що на Полтавщині поблизу міста Лубни протестувальники повністю перекрили рух трасою міжнародного значення Київ-Харків.

Таким чином місцеві протестують проти тарифів на газоспостачання.

Про деталі акції йдеться у телеграм-каналі LUBNYGRAM.

Мітингувальників було близько 400 осіб. Перекрити трасу приїхали як лубенці, так і мешканці найближчих сіл, а також жителі сусідніх громад Оржицької та Пирятинської, яких також обслуговує АТ “Лубнигаз”.

Під час акції в обидва напрямки руху Київський та Харківський утворився багатокілометровий затор довжиною близько 20 кілометрів.

Організатори обіцяють – якщо їхні вимоги не будуть виконані, то після закінчення локдауну трасу перекриють на цілий день.