Британка, чий чоловік і двоє дітей потонули в басейні на іспанському курорті, не згодна з висновком поліції про причини їх загибелі і має намір добиватися проведення незалежного розслідування.

24 грудня, в різдвяний святвечір, в басейні готельного комплексу Club La Costa World на іспанському курорті в регіоні Коста-дель-Соль потонули 52-річний британський пастор Габріель Дайя, його дев’ятирічна дочка Камфорт і 16-річний син Прейз-Еммануель.

За висновком іспанської поліції, члени сім’ї загинули через те, що не вміли досить добре плавати і не виявили належної обачності. Розтин показав, що причиною смерті всіх трьох було утоплення. Подія була охарактеризована як трагічна випадковість.

Технічна експертиза прийшла до висновку, що басейн працював в звичайному режимі і не виявила будь-яких порушень або несправностей обладнання.

В ході розслідування з насоса басейну була витягнута плавальна шапочка загиблої дівчинки, проте підкреслюється, що ніяких неполадок в басейні в момент трагедії не було.

“Всі троє вміли плавати”

Вдова загиблого пастора і мати дітей, що потонули Олубунмі Дайя не згодна з висновками розслідування. За її словами, всі троє членів сім’ї вміли плавати і загинули через несправності в басейні.

За словами адвоката Олубунмі Дайі Хав’єра Торо, вкрай незвично, що відразу три людини загинули в центрі басейну, тим більше, що один з них був високим і огрядним чоловіком.

“Сталося щось неординарне, і необхідно з’ясувати, що саме”, – заявив представник Олубунмі Дайі.

Як сказав адвокат, в даний момент розглядається можливість проведення паралельної експертизи із залученням незалежних інженерів з метою з’ясувати, що ж там все-таки відбулося.

За його словами, родичам загиблих поки не надали повну поліцейську доповідь про подію і вони сподіваються ознайомитися з нею на наступному тижні.

Як все відбувалося

На сайті готельного комплексу Club La Costa World, де сталася трагедія, розміщений переклад висновку іспанської поліції.

Згідно з цим висновком, нещасний випадок стався близько 1:30 пополудні. Троє дітей – дев’яти, 14-ти і 16-ти років – перебували в мілководній частині басейну, в той час як їхні батьки загоряли неподалік.

В якийсь момент 14-річна дівчинка вибралася з води і незабаром побачила, як її молодша дев’ятирічна сестра попрямувала до глибокої частини басейну і “потрапила в біду”.

На допомогу потопаючої дівчинки поспішив 16-річний брат, але він теж не зміг вибратися з глибини.

Сестра, яка спостерігала за тим, що відбувається з суші, покликала батьків. Мати побігла за допомогою, а батько кинувся в басейн, щоб врятувати дітей. “Цього він не міг зробити, оскільки не вмів плавати”, – йдеться в опублікованому перекладі поліцейської доповіді.

Після того, як потонулих витягли на поверхню, персонал готелю, а пізніше – прибулі за викликом лікарі швидкої допомоги намагалися реанімувати їх протягом півгодини, але спроби виявилися безуспішними.

“Життя перевернулося з ніг на голову”

Олубунмі Дайя, як передбачається, вже повернулася до Британії.

Життя всієї родини зараз перевернуте з ніг на голову, і всі знаходяться в стані повного спустошення, сказала сестра Дайі, Дойін Акінтокун.

Її подруга дитинства Елізабет Моузес-К.Муллардом заявила, що вона в люті через підсумки поліцейського розслідування і тверджень, що загиблі не вміли плавати.

Вона також додала, що необхідно провести незалежну експертизу.

“Я хочу, щоб голос моєї подруги був почутий, – заявила Моузес-К.Муллардом. – Я хочу справедливості для неї і її сім’ї”.