Чинний президент намагається представити збільшення своїх доходів за час перебування на посаді президента як результат роботи сліпого трасту.

Експерт Олександр Охріменко заявив, що чинний президент Петро Порошенко намагається представити збільшення своїх доходів за час перебування на посаді президента як результат роботи сліпого трасту.

Таке пояснення Порошенка стосовно збільшення його доходів є фікцією, зазначив експерт в коментарі для golos.ua.

"Це збільшення його доходів здійснюється завдяки процедурі їх відбілювання. З формальної точки зору Порошенко намагається представити збільшення своїх доходів, як сліпий траст, який виплачує йому високі дивіденди, і що це зростання від нього не залежить", – пояснив Охріменко.

Експерт вважає, що грошей, які Порошенко заробляє на посаді президента, оскільки офіційно вважається, що президент живе на одну зарплату, не вистачить для того, щоб покрити всі його витрати.

На думку Охріменка, питання про те, що буде з доходами Порошенка безпосередньо залежить від того, хто стане наступним президентом.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

На декларацію і фінанси президента впливає і внутрішні боротьба, зокрема дедалі більше фактів вказують на протистояння між Петром Порошенком і Володимиром Гройсманом.  Ярослав Макітра, експерт Інституту соціальних технологій "Соціополіс", зазначає Ярослав Макітра, експерт Інституту соціальних технологій "Соціополіс":

Ми бачимо, що Гройсман і Порошенко не діють в унісон. Прем'єр, якщо йдеться про позитивні ініціативи, подає діяльність Кабміну під брендом "уряд Гройсмана". І не згадує Президента. Бо результати командної роботи тоді підуть у загальну скарбничку Порошенка на майбутніх виборах.

Останнім часом боротьба між Порошенком і Гройсманом загострилася. Яскраве підтвердження — події навколо Державної фіскальної служби. У червні уряд залучив поліцію до боротьби з контрабандою на митниці, тобто фактично об'єднав свої зусилля з Аваковим проти Порошенка. А вже в липні Генпрокуратура розпочала кримінальне провадження проти виконувача обов'язків голови ДФС Мирослава Продана, який є людиною Гройсмана, за зловживання на посаді. Продан змушений був піти у відставку, а наразі взагалі покинути країну.

ДФС — серйозне джерело корупційного фінансування виборчої кампанії. Тому не дивно, що довкола посад у цій службі триває боротьба.