На окупованому Донбасі проросійські бойовики протягом року планують провести перепис населення. Таку ідею окупаційна влада вигадала для того, аби визначити настрої місцевих жителів.

Для цього окупанти готують спеціальні листи, повідомляє "Інформаційний спротив".

Вони передбачатимуть провокаційні питання, а отримані дані стануть базою для подальших зовнішньополітичних маніпуляцій Кремля і пропаганди проти України.

Зокрема, у жителів питатимуть "Як конфлікт на Донбасі вплинув на ваше життя?" та  "Хто винен ц конфлікті?".

В ІС повідомляють, що формою такий перепис дуже нагадує референдум – на це вказують "особливі» запитання". Так, одне із них звучить "Яким ви бачите майбутнє "ДНР", а у варіантах відповіді до нього – "у складі РФ", "в складі України", "як незалежна держава".

Зазначимо, Київ розробив нову стратегію по поверненню та реінтеграції Донбасу – "Механізмом малих кроків". Її міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков озвучив під час круглого столу в Інституті миру у Вашингтоні.

Нову стратегію назвали "Механізмом малих кроків". Аваком наголосив, що "досягти бажаного результату можна лише крок за кроком", – сказав Аваком.

Він зазначив, що конфлікту на релігійному чи етнічному підґрунті на Донбасі немає.

"Конфлікт в Україні нав’язаний ззовні. Тому миротворча місія, яка буде працювати, повинна бути орієнтована і на це, а також працювати спільно з українськими правоохоронцями та представниками місцевих громад", – підкреслив міністр.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Так, введенню нової стратегії передує підготовчий етап. Він складається з формування необхідного правового поля, введення комунікаційної стратегії, визначення статусу спеціальної міжнародної миротворчої місії, а також створення програм моніторингу та консультативної допомоги.

Аваков наголошує, що після успішного впровадження цих п’яти кроків можна буде озвучити інші.

Це залежить від кількості наших ресурсів– від кількості миротворців і коштів на відновлення наших територій – зазначив він.

На цій ж території проведуть місцеві вибори. Правопорядок і законність на обраній ділянці будуть забезпечуватимуть сили Нацполіціі, Нацгвардії і моніторингової місії ОБСЄ.