Три області взагалі не відзвітували МОЗ про виплати лікарям.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що ситуація з виплатами по областям 300-відсоткових зарплат медикам, які безпосередньо працюють із зараженими коронавірусом, до сих пір залишається невирішеною. МОЗ перерахував необхідні кошти і видав наказ відзвітувати про виплати до п’ятниці, 8 травня.

До сих пір цього не зробили три області, розповів Степанов на брифінгу 9 травня.

“По-перше, три області взагалі не відзвітували – це Дніпропетровська, Київська та Херсонська області. По-друге, по тих звітах, які ми побачили … Я наведу приклад. Харківська область поінформувала про 17 медичних працівників, які в березні були зайняті лікуванням чотирьох хворих. Загальна сума коштів, виплачена в якості доплат з бюджетів всіх рівнів – 14 900 гривень, або 870 гривень на людину, якщо просто поділити і вивести середнє. Не краща ситуація в інших областях “, – зазначив Степанов.

За його словами, найближчим часом ситуація з виплатами лікарям повинна вирішитися. Оскільки після засідання, в якому брали участь заступники голів ОДА та керівники департаментів охорони здоров’я, не було звітності про виплати медикам ще за березень, міністр має намір порушити питання кадрових змін.

“Ця ситуація знаходиться на контролі президента України і уряду. МОЗ виконує цей контроль уже безпосередньо в комунікації з областями. Я буду наполягати на прийнятті відповідних управлінських рішень, в тому числі кадрового характеру”, – зазначив Степанов.