На вихідних у Парку культури імені Б. Хмельницького у Львові пройшов пивний фестиваль. Відвідувачі фестивалю не тільки пили пиво й танцювали під гучну музику на відкритому майданчику, а й мали змогу споглядати кадри стриптизу, які демонтрувалися на великому екрані поблизу сцени під час виступу одного із гуртів-виконавців 21 серпня. І це попри те, що на фестивалі було чимало дітей та підлітків, оскільки захід анонсувався організаторами як місце для сімейного відпочинку.

Про цей факт IA ZIK повідомили читачі й надали для підтвердження відеозапис, зроблений камерою мобільного телефона, передає Корупція.Інфо.

«… похід на фестиваль всією сім’єю запам’ятається не лише вам, а й вашим діткам!», – анонсували організатори пивного фестивалю «300ФЕСТ» від «Львівського».

А й справді, цей захід має шанс запам’ятататися, але гучним скандалом. Зокрема, йдеться про концертну програму, яка проходила увечері 21 серпня.

З відео видно, як під час виступу «Братів Гадюкіних» на великому екрані показували відео стриптизу. При цьому на фестивалі було чимало неповнолітніх, зокрема, можна побачити, як чимало дітей слухали виступ, сидячи у батьків на плечах. І це все це у місті, яке претендує на те, щоб стати культурною столицею Європи, а його мер – багатодітний батько – нібито демонструє турботу про всебічний розвиток дітей у шкільний та позашкільний час.

Як повідомили IA ZIK у пивній компанії Carlsberg Ukraine, ТМ «Львівське» є спонсором заходу, його організацію доручили київському Маркетинговому агентству Momentum.com.ua.

«Звичайно, таке неприпустимо. Але ми виступаємо суто спонсором заходу. Його організатором є компанія Momentum, яка займається організацією заходів.

Я ще не знаю цього інциденту. Реакція, звичайно, буде. Мені потрібно все з’ясувати. Я все виясню, і ми вам дамо відповідь», – запевнила спеціаліст зі зв’язків з громадськістю Carlsberg Ukraine Олена Бабикіна. Згодом вона додала: з цього приводу буде проведено спеціальне розслідування.

«Нам потрібно провести розслідування. Ми все-таки вважаємо, що такого не було і «Брати Гадюкіни» нас у цьому запевняють. Тому зараз потрібно підняти усі файли і знайти докази», – пояснила вона.

В.о. начальника управління культури Львівської міськради Михайло Мороз у коментарі IA ZIK зазначив: потрібно розібратися, чи відео містить порушення законодавства про суспільну мораль, тоді й буде відповідна реакція.

«Ми з організаторами проговорювали той факт, щоб вони особливу увагу звернули на учасників фестивалю, зокрема, їх поінформували про ухвалу, що не всі виконавці вітаються у Львові, є певні обмеження. Від них ми одержали запевнення, що вони докладуть максимальних зусиль, щоб сформувати якісну програму, яка відповідатиме концепції фестивалю», – зауважив керівник управління культури.

А от щодо змістового наповнення концертної програми – жодного контролю з боку мерії не було.

«Якщо ми говоримо про зміст і повноваження органу місцевого самоврядування, є ст. 7 Закону України «Про культуру», яка гарантує свободу творчості і не допускає втручання у будь-який творчий процес і здійснення цензури у творчій діяльності. Ми лише могли просити організаторів звернути на це особливу увагу. Організатори і самі виконавці так само несуть за це відповідальність», – заявив посадовець.

Керівник управління також повідомив, що особисто відвідував фестиваль у суботу, 20 серпня. «Я був у суботу у парку культури. Дивився, наскільки організатори виконують зобов’язання у частині дотримання санітарних норм – встановлення турнікетів, туалетів, смітників. У суботу жодних зауважень щодо програми я не почув. У неділю я не був – тому не можу особисто сказати», – додав М.Мороз.

З його слів, реакція управління культури буде після з’ясування всіх обставин інциденту.

«Ми сконтактуємось з організаторами. Попросимо їхні пояснення цьому факту. Залежно від того, які будуть матеріали, саме відео – будемо вживати заходів», – запевнив М.Мороз.