У першій половині серпня українців попередили про можливе нашестя кульових блискавок.

Нашестя остаточно невивченого природного явища пов’язують зі змінами в атмосфері, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Згідно з припущеннями, висловленими на англомовних сайтах, на початку серпня подібне явище очікує південь та схід України. Миколаївщина, Херсонщина, Запоріжжя, Одещина та Донбас ризикують стати полем розряду кулястих блискавок. Це може статися і в Росії, Болгарії та Хорватії.

Врятуватися, якщо навколо вас кружляє блискавка, можна лише зберігаючи олімпійський спокій, кажуть парамедики. Єдиний шанс – залишатися на місці, бажано у приміщенні. Мобільні телефони та металеві речі лише притягують стихію.

Статистики загиблих від ударів блискавок в Україні не ведуть. Але світові тенденції невтішні. Кількість загиблих саме від природних катаклізмів постійно зростає.
На сьогоднішній день вчені поставили під сумнів існування кульової блискавки, оскільки поширилося багато компрометуючих матеріалів. Вважається, що енергетичний шар, який світиться з'являється під час шторму і може проходить через тверді предмети. Кульова блискавка відрізняється непередбачуваністю.

Фахівці з США і Фінляндії за допомогою двох протилежно спрямованих потоків електрики в лабораторних умовах створили наближене до природного явище. У фізиків вийшов синтетичний електромагнітний вузол в формі кулі. Експеримент був відображений на відео.

Автори дослідження вважають, що кульова блискавка має не тільки електричну, а й квантову природу.