Проти президента України Петра Порошенко "Неурядова організація верховенство права" подала позов в суд за те, що він звернувся до Вселенського Патріарха Варфоломія для надання томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Окружного адміністративного суду Києва.

Наголошується, що в Окружний адміністративний суд міста Києва надійшов позов від ОО "Неурядова організація верховенство права" до президента України.

Так, позивач звернувся в суд для встановлення відсутності повноважень Порошенка для втручання у діяльність церкви та релігійних організацій.

 Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня 

Зокрема, позивач вважає, що Порошенко не мав права підписувати і направляти звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної Церкви в Україні, яке в подальшому було підтримано Верховною радою України відповідною постановою.

Натомість в Адміністрації глави держави заявили, що боротьба за Томос є питанням національноі безпеки.

Про це написав прес-секретар Петра Порошенка Святослав Цеголко у своєму Facebook.

"Бачу, що Росія не може змиритися з правом українців на власну Церкву. Вже й позови до суду з'явилися. У зв'язку з цим хочемо заявити: боротьба за Томос про автокефалію відповідає національним інтересам і є питанням національної безпеки. У такій ситуації це не право, а обов'язок Президента діяти, – зазначив Цеголко."

Він також наголосив, що  бездіяльність тут є справжнім злочином, за який "варто і треба було би судити".

До слова, за даними державного реєстру юридичних осіб, громадська організація, яка виступає позивачем, була зареєстрована у Солом'янському районі Києва 5 червня 2018 року.