Наступні 2-3 місяці визначать хід подальших подій на фронті. Війна зайшла в “дуже цікаву фазу”, при якій РФ більше не може наступати і щодня втрачає свою бойову міць.

Російська армія “посиплеться” швидше, ніж Україна набуде здатності вчинити масований контрнаступ на 2-3 ділянках. Про це заявив радник глави Офісу президента Олексій Арестович в ефірі одного з телеканалів.

“За 40 днів вони не просунулися, ну майже на 1-2 км ціною величезних втрат, а ми просунулися також. Тобто взаємне проникнення. Вони ніякої оперативної мети, захоплення якогось міста вже не досягнуть. Такою сильною, як була російська армія в середині червня, вона вже не буде в цьому конфлікті. А ми ростемо в бойовій потужності”, – сказав Арестович.

Він також додав, що українські військові зараз майстерно пом’якшують російську оборону завдяки знищенню складів з боєприпасами.

“Це буде наше таке значуще просування на 1-2 ділянках, або це буде пом’якшення їх (ворожої – ред) оборони. Я не знаю планів Генштабу, але можливі два основні варіанти: ми будемо пом’якшувати (оборону – ред), тому що ми знищуємо склади з боєкомплектами, боєприпасами, командні пункти. Щодня 3-4, або 5 російських складів злітають у повітря. Нам потрібно 1-2 успіху і вони посипляться”, — додав Арестович.

Зараз окупанти не можуть домогтися ніяких результатів. За останніми даними Генштабу ЗСУ, на кількох напрямках російські війська здійснювали невдалі наступи, зокрема на Бахмутському – намагалися вести штурми, не мали успіху і відійшли.

На Сіверському напрямку противник із ствольної артилерії здійснював обстріли цивільної та військової інфраструктури населених пунктів Чернігівської та Сумської областей.

На Слобожанському напрямку ворог веде бойові дії з метою утримання раніше зайнятих районів та рубежів, намагається покращити тактичне положення.

На Харківському напрямку ворог обстрілював із ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів Одноробівка, Соснівка, Цупівка, Нове, Замулівка, Докучаєвське, Питомник, Старий Салтів, Велика Рогань та Івашки. Завдав авіаударів біля Питомника та Мосьпанового. Для розвідки позицій українських військ та коригування вогню артилерії задіяв БпЛА.

На Слов’янському напрямку противник здійснював вогневе ураження із танків, ствольної артилерії та РСЗВ неподалік Норцівки, Краснопілля та Долини. Завдав авіаудару неподалік Богородичного.

На Донецькому напрямку зусилля ворога зосереджуються на веденні активних дій на Бахмутському і Авдіївському напрямках.
На Краматорському напрямку зафіксовано обстріли неподалік Григорівки, Роздолівки, Біленького та Спірного.

На Авдіївському напрямку ворог задіяв танки, ствольну артилерію та реактивні системи залпового вогню в районах Водяного, Новобахмутівки, Красногорівки, Опитного і Невельського. Завдавав авіаудару біля Мар’їнки. Вів наступ біля Красногорівки і Первомайського, успіху не мав.

На Новопавлівському напрямку здійснив обстріли районів населених пунктів Павлівка, Пречистівка, Вугледар. Вів наступальні бої в районах населених пунктів Новомихайлівка, Золота Нива, успіху не мав.

На Запорізькому напрямку зафіксовано вогневий вплив неподалік Залізничного, Оріхова, Червоного, Бурлацького, Зеленого Поля, Степового, Новопавлівки та Новоандріївки. Завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Малинівка, Ольгівське, Залізничне та Новопіль.

На Південнобузькому напрямку основні зусилля противник зосереджує на утриманні займаних позицій та недопущенні просування ЗСУ. Вживає заходів з поповнення втрат.

Здійснював обстріли із танків та артилерії різних типів в районах населених пунктів Парутине, Лимани, Лозове, Шевченкове, Мирне, Українка, Киселівка, Потьомкине, Широке, Іванівка, Осокорівка, Добрянка, Пришиб, Квітневе.

Завдав авіаційних ударів поблизу Трудолюбівки, Потьомкиного та Андріївки. З метою ведення повітряної розвідки активно задіяв БпЛА.