У Польщі, біля кордону з Україною, планують розмістити додаткові установки американського зенітно-ракетного комплексу Patriot.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр, глава Міністерства оборони Польщі Маріуш Блащак. При цьому він позитивно відгукнувся про відповідну пропозицію, що надійшла від німецької сторони, передає RMF24.

За його словами, він вже обговорив зі своїм німецьким колегою питання розміщення поблизу кордону з Україною ЗРК Patriot.

“Я із задоволенням привітав пропозицію міністра оборони Німеччини щодо розміщення в нашій країні додаткових пускових установок Patriot. Під час сьогоднішньої телефонної розмови з німецькою стороною я запропоную розмістити систему поблизу кордону з Україною”, — підкреслив глава оборонного відомства Польщі.

Як відомо, раніше міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт запропонувала Польщі підтримку в забезпеченні безпеки повітряного простору.

Зокрема, запропоновано використовувати винищувачі Eurofighter і системи ППО Patriot.

Patriot – це універсальний засіб протиповітряної оборони позиційних районів військ на середніх і великих висотах. Забезпечує протиракетну оборону (ПРО) на рівні армії США.

Вартість поставки 9 батарей  систем Patriot може доходити до $9 млрд (містить: 36 ПУ ЗУР PAC-, 288 ЗУР PAC-3, 216 ЗУР з удосконаленим наведенням GEM-t, 10 комплектів РЛС з фазованою решіткою, 10 контрольних станцій захоплення цілі).

Вартість пуску однієї ракети становить близько 3 млн дол. США.

Додамо, протиповітряна оборона України також буде посилена західними союзниками, заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак.

Про це він сказав під час брифінгу для представників дипломатичного корпусу Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів та Іспанії, які є одними з лідерів у наданні Україні озброєння та військової техніки, повідомляє прес-служба глави держави.

Глава ОП закликав західних дипломатів вплинути на посилення забезпечення України їх державами засобами протиповітряної оборони.

Він нагадав, що Росія використовує ракети і дрони-камікадзе для нанесення масованих ударів по об’єктах критичної інфраструктури України.

“Безумовно, враховуючи, що відбувається в останні дні, одним з наших основних пріоритетів є створення захисту для наших міст, цивільної інфраструктури та створення повітряного щита для України. І я дуже радий, що сьогодні це вже не питання для обговорення, а тільки питання часу. А це потрібно зробити якомога швидше”, — сказав глава ОП.

Єрмак додав, що кроки зі створення спеціального повітряного захисту можуть бути першими в реалізації програми гарантій безпеки для України.

Варто зазначити, що президент України Володимир Зеленський заявив, що російські війська випустили по Україні понад 4500 тисяч ракет.

Таку заяву президент зробив у зверненні до учасників Міжнародної організації Франкофонії

“Звернувся до учасників Міжнародної організації Франкофонії. Росія застосувала понад 4700 ракет за 270 днів повномасштабної війни. Сотні наших міст просто спалені. Тисячі людей загинули. Сотні тисяч силою депортовані до Росії. Мільйони виїхали з України в інші країни, рятуючись від війни”, – сказав Зеленський.

За його словами, ми повинні зупинити російську агресію. Повернення миру можливе. Але воно можливе тоді, коли кожен у світі розуміє, що ніхто не заслуговує жодного дня терору.

Нагадаємо, раніше керівник Міноборони Олексій Резніков повідомляв про те, що війська протиповітряної оборони України збивають більше половини всіх ракет, які випускає Росія по нашій території.

“Хочу сказати, що наші системи ППО на сьогодні вже збивають 60% повітряних цілей. Це стосується крилатих і балістичних ракет, а по дронах – набагато вище”, — зазначив Резніков.