Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, заявив про свою готовність надати трибуну ВР секретарю РНБО Олексію Данилову, якщо той захоче вказати пальцем на нардепів, які мають зв’язок з олігархами.

Спікер припустив, що якщо цього не відбудеться, то можливо секретарю РНБО доведеться вибачатися перед народними депутатами і українським парламентом. Про це Разумков заявив в ефірі телеканалу “Інтер”.

“Йти шляхом домислів, безпідставних звинувачень, або як кажуть” без суду і слідства “- це точно не мій формат роботи. Можливо в РНБО в цьому плані є більше досвіду, але сподіваюся, що немає”, – вважає спікер.

Разумков підтвердив, що у нього були “заочні й очні дискусії” з Даніловим про те, який саме орган повинен визначати перелік “олігархів”, і нагадав, що, на його думку, це не має належати до повноважень РНБО.

Разом з тим, він зазначив, що якщо законопроєкт про деолігархізацію буде об’єктивним і збалансованим, то він може бути проголосований у другому читанні в стінах Верховної Ради.

Загалом, це є черговим свідченням непростих відносин Разумкова з Банкової.

Також Голова Верховної Ради Дмитро Разумков прогнозує на осінь деякі кадрові ротації в Кабінеті міністрів України.

“Я думаю, що осінь буде пов’язана з кадровими змінами. Дійсно, прізвища (міністрів – ІФ) і так звучать, але я не думаю, що їх сьогодні варто озвучувати. Але до низки міністрів є претензії як у Верховної Ради, як у профільних комітетів, так, я думаю, і у суспільства. Тому деякі ротації в Кабміні я особисто також прогнозую”, – заявив Разумков.

При цьому те, як швидко ці ротації відбудуться і наскільки масовими вони будуть, спікер назвав питанням дискусій, позиції фракції “Слуга народу” і профільних парламентських комітетів.

“Але думаю, що осінь буде досить емоційною”, – додав він.

Відзначимо, що раніше ми повідомляли про те, що Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що вплив олігархів на Верховну Раду на сьогодні є дуже великим, про це заявив він в ефірі одного з українських телеканалів.

“Вплив олігархів на Верховну Раду сьогодні є дуже-дуже великим. І це треба припиняти”.

За словами секретаря РНБО, ті закони, які олігархи “собі приймають” у ВР, є одним з елементів їхнього існування.

Він назвав загрозою вплив олігархів на законодавчу владу.

Данілов також знову закликав голову ВР Дмитра Разумкова вказати, хто з 23 членів РНБО схильний до того, щоб “піддатися спокусі” й бути корумпованим олігархами.

Разом з тим, за словами секретаря РНБО, “якщо людина є олігархом – це не є якийсь злочин, просто людина є олігархом”. Водночас він зазначив, що статки цієї людини “не завжди накопичені в законний спосіб”.

За словами Данілова, Верховна Рада прийматиме рішення щодо того, хто буде вести реєстр олігархів, і це може бути не РНБО. Однак наголосив, що президент вважає, що це має бути саме Рада нацбезпеки і оборони.

Відзначимо, раніше Сергій Лещенко у своїй програмі “Чесна політика” на 24 каналі напряму вказував на зв’язок спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова і олігарха Ріната Ахметова, далі прямим текстом:

Конфлікт між Президентом України Володимиром Зеленським і спікером парламенту Дмитром Разумковим вже помітний неозброєним оком. Голова Верховної Ради, попри оголошений Банковою курс на деолігархізацію, відкрито підігрує Рінату Ахметову.

Разумков своєю поведінкою у кріслі спікера Ради зафіксував себе в обоймі олігарха Ахметова. За це спікер отримує трибуну для того, щоб потішити свої мрії про окрему політичну силу.

Камінг-аут Разумкова в його стосунках з Ахметовим стався в сесійну п’ятницю, 21 травня, коли парламент розглядав екологічний закон.

Якби його ухвалили, олігархові Ахметову довелося б витратити серйозні гроші на фільтри для своїх брудних вугільних електростанцій. Але ця ситуація є знаковою ще й тому, що голосування за такий потрібний закон відверто провалили технічними методами спікера Разумкова.

З огляду на негласну угоду між Ахметовим і Разумковим, не дивуйтеся, коли вкотре побачите спікера Разумкова в ефірах телеканалів Ахметова. Це олігарх таким чином віддає борг.

Але якщо голова Верховної Ради так відверто працює на Ахметова, то, можливо, йому варто перейти працювати в корпорацію СКМ, а крісло спікера звільнити для того, хто буде втілювати справжній курс на деолігархізацію, а не заробляти собі капітали на майбутній політичний проєкт.