Експерт з питань безпеки Іван Варченко вважає, що 2023 рік стане роком української перемоги над російським агресором. Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”. 

“Росія рано чи пізно змушена буде зійти з дистанції. Росія вже мобілізовує останній свій військово-технічний потенціал й людський ресурс, ми не говоримо зараз про дипломатичний ресурс й про можливість Китаю затягнути війну, допомагаючи Росії”, – зауважив Варченко. 

За його словами, 2023 рік стане роком української перемоги, а основні битви відбудуться саме навесні 2023 року. 

“У січні та лютому ми отримали рекордний пакет міжнародної допомоги й отримуємо зараз. Ми вже матимемо можливість сконцентрувати не лише оборонні спроможності, а й наступальні спроможності. Таланту наших військових начальників й мужності наших бійців вистачить, щоб переломний етап настав саме навесні, можливо на початку літа”, – зазначив Варченко. 

Водночас як розповів 24 каналу експерт Іван Киричевський – для підготовки до контрнаступу весною 2023 року ЗСУ мають отримати не просто певний набір техніки та озброєння. Тут мовиться про те, що ЗСУ отримають по суті “з нуля” готові механізовані батальйони та бригади, вже навчені, злагоджені та готові йти у бій. 

Багато важливих програм по зброї для ЗСУ розписані наперед щонайменше на весь 2023 рік, або й ще далі. Наприклад, програма по виробництву боєприпасів від США та деяких східноєвропейських країн НАТО або ж контракти по виробництву буквально десятків PzH 2000 та польських САУ Krab.