Журналісти проєкту Bihus.Info зловили адвоката п’ятого президента України Петра Порошенка Іллю Новікова на брехні. Юрист заявив, що до лідера Європейської солідарності не зверталися за коментарем перед сюжетом про українську частину нафтопродуктопроводу Самара — Західний напрямок.

“На жаль, редакція “Наші гроші” не зверталася перед тим, як випустити ці матеріали, ні до Петра Порошенка, ні до його представників, ні в офіс партії Європейська Солідарність”, — заявив Новіков.

Журналісти Bihus.Info нагадали, що в самому сюжеті був коментар Петра Порошенка, датований 20 травня 2021 року. Крім того, колишній президент погодився на розгорнуте інтерв’ю.

Редакція звернулася до пресслужби партії Порошенка, направивши список питань і деталі розмови, але станом на 26 травня так і не отримала відповіді.

24 травня видання Bihus.Info опублікувало вже другу частину розслідування, в якій аналізують записи розмов народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука. Головною темою записів є українська частина нафтопродуктопроводу Самара — Західний напрямок.

За даними видання, Віктор Медведчук вів переговори щодо “труби” в лютому 2015 року, в основному — з керівником Транснафти Миколою Токаревим.

На думку Bihus.Info, тим “головним”, якого Медведчук часто згадував у своїх переговорах, є ніхто інший, як п’ятий президент Петро Порошенко.

Головний редактор видання “Наші гроші” Юрій Ніколов розповів журналістам, що Росія, яка знову заволоділа “трубою”, нібито збиралася передати її в обмін на завод в окупованому Криму. Можливо, йшлося про Севастопольський морський завод, який належав структурам Порошенка.

За інформацією Bihus.Info, в червні 2015-го Медведчук і заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак обговорювали обмін “заводу на трубу”.