Збройні сили України відбили спробу наступу на Слов’янськ, противник втратив танкову роту і понад 200 військових. Про це повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович в ефірі «Фейгін Live».

«Навішали в Богородичному вчора (7 липня – ред.) наші хлопці дуже сильно при спробі наступати. Це напрямок з Ізюму на Слов’янськ. Танків завалили штук 12, танкову роту. Загалом за вчора доповідають 35 танків, не знаю, вірити чи ні, це трохи більше танкового батальйону», – зазначив він.

Додав також, що наші військовослужбовці відбили атаку ворога. Зокрема, там полягло понад 200 окупантів.

«Спроба штурмувати провалилася в нуль. Вони намагалися рухатися і подивитися на потенціал цього руху», – додав Арестович.

Інститут вивчення війни (ISW), аналізуючи дії російських військ в Україні, припускає, що все ж окупанти взяли оперативну паузу, хоч і продовжують обмежені наступальні дії на Донбасі, оскільки бояться українських контратак.

Голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай заявив, що російські війська станом на 8 липня не проводять оперативну паузу і продовжують обстріли населених пунктів та перекидання додаткових танкових підрозділів на Донбас.

Проте, незважаючи на це, ISW з посиланням на зібрані дані припускає, що все ж російська війська після захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська явно потребують відновлення бойової потужності та нарощування можливостей перед початком чергової широкомасштабної наступальної операції.

Саме тому, на думку аналітиків інституту, вони перебувають в оперативній паузі в цьому секторі ведення бойових дій.

Проте, усвідомлюючи небезпеку перехоплення українцями ініціативи та переходу до власного наступу, російські війська продовжують проводити більш обмежені наступальні дії на цій ділянці та в інших місцях уздовж лінії фронту.

Військовий експерт Михайло Жирохов вважає, що у короткостроковій перспективі росіяни після найважчих боїв на Луганщині змушені будуть взяти оперативну паузу.

“Вони підтягуватимуть сили та засоби до підконтрольної Україні частини Донецької області. Будуть тягти туди додаткову кількість артилерії, снарядів (останнє особливо актуально, враховуючи, як масово ЗСУ знищують в останні тижні склади ворожих боєприпасів). Думаю, окупантам на це знадобиться кілька тижнів. Після чого вони знову розпочнуть інтенсивні атаки. Роблячи те, що вміють найкраще – вогневий вал, завалювання захисників України величезною кількістю своєї живої сили та техніки”, – прогнозує експерт для видання “Коментарі”.

За його словами, у середньостроковій перспективі ЗСУ планують низку локальних контрударів. Насамперед – на Херсонському та Запорізькому напрямках.

“Також наше завдання – утримання Краматорсько-Слов’янської агломерації настільки, наскільки це буде можливим. Вона добре підготовлена у фортифікаційному плані, там у нас є велика кількість артилерії. І саме там можуть розвернутися основні бої аж до осені”, – зазначає Михайло Жирохов.

У далекостроковій перспективі, на думку експерта, шанси України вийти на прийнятні показники мирного договору – 50 на 50.

Експерт у питаннях національної безпеки та оборони, учасник програми Україна-НАТО Катерина Коваль розмірковує так: “Ми не підказуємо противнику, тому не коментуємо докладно перебіг військових операцій у конкретних населених пунктах. Все, що вважає за потрібне, дає у своїх зведеннях Генштаб ЗСУ. Виходячи із ситуації, громадянам України необхідно розуміти, що агресор не планує зупинятися. Продовжуються ракетні удари по різних містах, артобстріли Донбасу, Харкова, удари по Сумщині з російської території тощо”.